Pehlivanlar gücünü Arslanzade’den alıyor

admin

Bu yıl 657. Si düzenlenen Tarihi Kırkpınar yağlı güreşlerine yoğun ilgi gösteren pehlivanlar aynı ilgiyi Arslanzade firmasına da gösteriyor.

Her yıl olduğu gibi pehlivanlara özel tatlar üreten Arif Meriç Er Meydanında kıran kırana mücadele edecek pehlivanlara özel ürettiği ürünleriyle güç veriyor. Edirne Ajans Medya grubunun yayınlamış olduğu “KIRKPINAR ÖZEL” dergisini büyük bir beğeni ile inceleyen Arif Meriç gazetemize yaptığı açıklamada; “Öncelikle bütün pehlivanlarımıza başarılar diliyorum. Hatasız, kazasız, belasız centilmence bir güreş geçirmelerini temenni ediyorum. 657 Yıllık tarihi Kırkpınar’ımıza katılacak pehlivanlarımız için bizde kendimizi burada hazırladık. Geçtiğimiz sene İsmail Balaban pehlivanımıza 22 adet kallavi yedirdik. İçine manda kaymağı koyduk. Manda kaymağı ve kallaviyi yedikten sonra geçen senenin başpehlivanı oldu. Onu da şuna bağlıyorum. Başpehlivanların yiyeceği kallavi olarak meydana çıktık. Bu sene de onu yaptık. Yine geçen senenin baş pehlivanı İsmail Balaban ve Turan Balaban ile beraber geldiler. Önceki gün TRT SPOR’da tam 21 dakika süren canlı yayında kendilerine bu sene daha farklı bir şey yaptık. Edirne’nin   tarihi kallavisinin içine mandanın kaymağı ve birde içine Edirne’nin kara çalı balını ekledik. Güç ve kuvveti arttıracak olan enerjilerini Kırkpınar Er meydanında sergilemeleri için güreşçi kardeşlerimize yedirdik. Çok tatlı bir Kırkpınar yaşıyoruz. Buradan güreş festivalimizin biraz daha fazla uzun tutulmasını ve bütün dünyaya daha iyi duyurulmasını rica ediyorum. Edirne’ye hep beraber bir canlılık katalım. Çünkü bizim tarihten gelen böyle bir güzelliğimiz var. Bu güzelliği yalnız kendimizle paylaşmayalım. Bütün Dünya milletleriyle paylaşalım.” dedi.

 96 total views,  2 views today

Next Post

Tatilin vazgeçilmez adresi Gülçavuş sahilinde “Aslan Apart Otel”

Enez Gülçavuş sahilinde Denize sıfır 60 metre yürüme mesafesinde olan tatilcilerin vazgeçilmez adresi Aslan Apart Hotel sahibi Barış Aslan ile Almanya’da Türkischer SV FULDA Spor kulüp Başkanı Adnan Aydoğan ile Emekli Bankacı Fazlı Balcı Edirne Ajans Medya grubunu ziyaret etti.   Yurt dışında Paris’te aktif olarak restaurant sektöründe işyerleri olan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp