Pekcanlı, 10 Ocak Gazeteciler gününü kutladı

admin

CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı 10 Ocak Gazeteciler gününü kutladı. Pekcanlı yaptığı açıklamada “10 Ocak 1961 tarihinde 212 sayılı kanun ile yürürlüğe girerek, basın mensuplarımızın haklarını düzenleyen ve “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kabul edilen bu özel günde tüm basın mensubu emekçilerinin gününü kutluyorum.

Demokratik bir ülkenin vazgeçilmez unsurlarından biri de bağımsız basındır. Günümüzde her ne kadar bağımsızlıklardan söz edemezken yine de görevini tarafsız,özgür,ilkeli ve basın ahlaklarına uyarak fedakarca gece gündüz, yaz kış demeden korkusuzca  insanlara haber ve bilgi akışını sağlayan,zor şartlarda emeğinin karşılığını alamadan fedakarca çalışan görevinin halkı bilinçlendirmek olduğunu bilen ve bu uğurda mücadele eden ülkemizin ve kentimizin sorunlarını kamuoyuna aktaran tüm çalışan emek veren gazetecilerimizi tekrar kutluyor, başarılar diliyorum” dedi.

 116 total views,  2 views today

Next Post

İl Millî Eğitim Müdürü Hakan Cırıt’ın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürü Hakan Cırıt 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü ile ilgili yayınladığı mesajında; “İletişim teknolojisinin gelişmesiyle birlikte toplumların aydınlanmasında, önemli bir rol üstlenen basın, internet medyası ve sosyal medya ile yelpazesini genişletmiş, tek yönlü bilgi paylaşımından, çift taraflı ve eş zamanlı bilgi paylaşımına ulaşmıştır. Tarafsız ve evrensel normlara […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp