Pekcanlı; “29 Ekim 1923 karanlığa karşı başkaldırıdır”

admin

CHP Edirne İl Başkanı  Fevzi Pekcanlı “29 Ekim 1923 karanlığa karşı başkaldırıdır.29 Ekim 1923 ulusal onurdur” dedi

Pekcanlı yaptığı açıklamada “95 yıl önce bütün orduları dağıtılmış, bütün tersanelerine girilmiş, bütün kaleleri fetih edilmiş, yurdun dört bir yanı işgal edilmiş, fakir, muhtaç ve savaş yorgunu bir millet, Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Ya İstiklal! Ya ölüm!’ diyerek başlattığı kurtuluş mücadelesi ile yeniden küllerinden doğdu.

Atatürk‘ün en büyük eserim dediği bu devlet, onu kuran halkın idaresine emanet edildi. Türkiye Cumhuriyeti, etnik kökeni, inancı, yaşama biçimi ne olursa olsun ülkede yaşayan herkesi vatandaşı bildi. Tüm vatandaşlarına eşit haklar verdi ve onların devletine, milletine, bayrağına, vatanına, cumhuriyetin değerlerine sadakatle bağlı olmasını istedi.29 Ekim 1923 karanlığa karşı başkaldırı,29 Ekim 1923 ulusal onurumuz olmuştur.29 Ekim ruhunu yok etme gayretinde olanlara karşı Cumhuriyet Halk Partisi olarak ,parlamenter demokrasiye, Cumhuriyete, tam bağımsızlığa, Barışa, İnsan haklarına  özgürlüğe olan inancımızı  güçlü bir şekilde duyurmaya ve sahip çıkmaya devam edeceğiz.

Mustafa Kemal  Atatürk ve silah arkadaşlarının  önderliğinde kurulan Cumhuriyetimizi tüm değerleriyle sonsuza kadar yaşatmak hepimizin  vazgeçilmez ortak sorumluluğudur.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarını aziz şehitlerimizi rahmetle , kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor. Cumhuriyet Bayramımızı kutluyorum.

 

 101 total views,  2 views today

Next Post

Gürkan, "Cumhuriyeti'mizin 95. Yılı kutlu olsun"

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Türk Milleti’nin tarih sahnesinden yeniden dirilişinin simgesi olan Cumhuriyetin 95. yılını kutlayarak, “Cumhuriyetin değerlerini geleceğe taşıyoruz. Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’in 95. yılında Atatürk’le, demokrasiyle nefes alan; Cumhuriyetin çocuklarına Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi’ni armağan ediyoruz. Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller için büyük bir adım […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp