Pekcanlı: “80 milyonluk yatırım programı açıklanmadı”

admin

CHP  İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, CHP İl Binasında düzenlediği basın toplantısında gündeme damga vuracak açıklamalarda bulundu.

10 Kasım Atatürk’ü Anma günü nedeniyle açıklama yapan Pekcanlı; “Türk Ulusunun, Bağımsızlık savaşının önderi, Laik ve Demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü gönlümüzde yaşatıyoruz. Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu, Büyük devrimci ve Devlet adamı Atamızın aramızdan ayrılışının 79. Yılında bir kez daha saygı ve şükranla anıyorum.” Dedi.

“Edirne’ye yapılacak 80 milyonluk yatırım açıklanmadı”

Edirne’nin 2018 yılı yatırım programı ile ilgili açıklama yapan İl Başkanı Pekcanlı; “İl Genel Meclisinde bütçe görüşmeleri başladı. 2018 yatırım yılı programında bu program hala İl Genel Meclisi üyelerinin önüne gelmedi. Yani yaklaşık olarak bizlerin cebinden çıkan 80 Milyon liralık bir verginin, Edirne’ye düşen 80 Milyon liralık kısmının nereye ne şekilde yatırım yapılacağı hala açıklanmadı. Önceki gün yapılan İl Genel Meclis toplantısında İl Genel Meclis Başkanımız Mehmet Geçmiş te nereye nasıl yatırım yapılacağını sorduğu halde, En son Vali beye de sormuş. Bürokratlar daha yetiştiremedik demişler. Yani Kasım ayında bütçe görüşmelerinin başlayacağını İl Özel İdaresi’nde çalışan bütün bürokratlar biliyor. Bu programı hazırlarken neye göre hazırlıyorlar. Bu program neden İl Genel Meclis Başkanlığı’na verilmiyor? Verilmeme sebebi nedir? Bu bürokratlar 11 aydır Edirne ile ilgili neyi hazırladı?  Daha önce İl Genel Meclis Başkanımıza programın Vali bey’de olduğunu söylemişler. Vali beyle yapılan görüşmede programın kendisine gelmediğini ifade etmiş. Demek ki Edirne’nin yönetimiyle ilgili ciddi anlamda bürokratik sıkıntılar var. Biz Bunların CHP İl genel Meclisi grubu olarak yakın takipçisi olmaya devam edeceğiz. Bu konuyla ilgili de gerekirse yaptırımlarımız olacak. Dedi.

“Kongre süreci 14 Ocak 2018’de İl genelinde sona erecek”

CHP’nin Edirne’de  kongre sürecine de değinen Pekcanlı, “Geçtiğimiz ay biliyorsunuz CHP’nin kongrelerle ilgili takvim başladı. Bütün ilçelerimizde mahalli delege tespitini yaptık. Aralık ayının ilk Haftası da 2 Aralık’tan başlamak üzere ilçe kongrelerimizi tamamlayacağız ve 10 Aralık’ta da Merkez İlçe Başkanlığı seçimi ile İl Başkanlığı süreci başlamış olacak. Bu süreç aksamadan devam edecek. Bugüne kadar hiçbir ilçemizde herhangi bir sıkıntı yaşamadık. İl Yönetimi olarak bütün üyelerimizin eşit şartlarda yarışmasını sağladık. Yine akabinde Gençlik Kolları’nın 14 Ocak 2018 Tarihine kadar seçimi yapılacak. Kadın Kollarımızın da seçimi yapılacak. Bununla ilgili genelge gelmedi. Yani 14 Ocak 2018 tarihine kadar seçimler bitmiş olacak.

 

“6 Ayrı açılış töreni İktidar partisinin dikkatini çekti.”

Genel Başkanımız 3 Kasım Cumartesi günü Edirne’de 5 Belediye’mizin ve İl Başkanlığımızın açılış törenlerine katıldı. Sabah saat: 11.00’de Keşan’dan başlayıp, Uzunköprü, Havsa, Süloğlu, Edirne’de toplamda 6 yerde açılış yaptı. Tabi bu açılışlar 6 ayrı yerde olunca iktidar partisinin de dikkatini çekti. Çünkü Biliyorsunuz Başbakan Mart ayında Edirne’ye gelmiş ve İstasyon mahallesinde ve köprüde açılış yapmıştı. AK Parti İl Başkanı’nın geçen günkü açıklamasını okuyunca çok güldüm. Bizim bu yapılan açılışlar arasında en küçüğü Süloğlu Belediye Başkanlığı’nın yaptığı açılış töreniydi. Burada bile Başbakan’ın Edirne’ye geldiğinde toplanan kalabalıktan daha fazla vatandaş vardı. Buradan İlyas Akmeşe’nin açıp köprünün açılışında ki fotoğraflara baksın. Ben az önce arşivlere baktım. İstasyon Mahallesinde yapılan taşımalı mitinge baksın. Ozaman sonucu daha iyi görecektir. Bakın eleştirdikleri kısım CHP İl Binasının açılış tören programı. Yani halka yönelik bir durum burada yoktu. Burası CHP Üyelerini ilgilendiren bir açılıştı. Geç saatte olan bir programdı. Ne ilçelerden, nede başka yerden taşıma yapılmadı. Edirne’ye dışarıdan açılış için kimse gelmedi. Çünkü kendi bölgelerinde de açılışlar yapıldı. Bizi eleştirmeleri için önce kendilerine bakacaklar. Koskoca Başbakan’ı Edirne’ye getirdiler. Sayın Başbakan Binali Yıldırım’ın Edirne’de helikopterle miting alanı üzerinde gezerken katılımla alakalı ne dediğini Edirne biliyor. Keşke bi tespit olsa da baksak. Ben iddia ediyorum resmi bir tespit yapılsın eğer ben başarısızsam hemen istifa ederim. İlyas Akmeşe edebilecek mi? Çok alaycı bir tavırla belediyelerimizin yaptığı açılışları Akşme’nin küçümsemesi yanlış bir davranıştır.” Dedi.

“30 sene CHP’de üyeliği bulunan Hamdi beyin hiçbir hizmeti olmamıştır.”              

CHP Edirne Eski Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’nin geçtiğimiz aylarda düzenlediği basın toplantısında İl Başkanı Fevzi Pekcanlı için yaptığı açıklamalara da değinen Pekcanlı,  Hamdi Sedefçi’nin stand-up tarzında bir basın toplantısı düzenlediğini bundan sonra da Sedefçi’nin yapabileceği mesleğinin ancak bu olacağını ifade ederek konuşmasına şöyle devam etti; “Bundan soran 2019 seçimlerinde Genel Başkanımız adayımızı belirledi. Recep Gürkan’la 1 dönem daha yola devam edilecek. İl Başkanı olarak benim de tavrım bu yöndeydi. Burada örgütün de bir başarısı var. Hamdi bey 4 dönem Belediye Başkanlığı yaptığı halde hiçbir zaman seçimlere 1.5 yıl kala adı gündeme gelmedi. Son güne kadar hep atanacak mı? Sorularıyla gitti geldi. Geçtiğimiz ay alaycı bir tavırla basın toplantısı yaptı. 30 sene CHP’de üyeliği bulunan Hamdi beyin partiye  hiçbir hizmeti olmamıştır. Ben CHP İl Başkanı şahsım olarak maddi ve manevi bir tazminat davası açacağım. Bu davadan gelecek tazminat parasını da 2019 seçimlerinde CHP’nin yerel seçimlerde kullanması için partimize bağışlayacağım. Ceza kısmını da kendisi düşünsün artık.” Dedi.

 

“Milletvekilleri İl Binasına katkı yaptı mı?”

Türkiye’de örnek olarak gösterilen CHP İL Binasına CHP’nin Edirne’den çıkardığı geçmiş dönem ve şu anki Milletvekillerinin katkısının olup olmadığını soran Gazetemiz Yazı işleri Müdürü Necmi ENGİN’e İl Başkanı Pekcanlı yaptığı açıklamada; “  CHP’nin kuruluş felsefesi emek üzerinedir. Emek en yüce değerdir. Emeğe yapılmayan hiçbir yatırımın benim tarafımdan alkış almayacağını herkes bilsin. Bu konu üzerine fazla gitmeyelim. Kamuoyunda da tartışma konusu olmasın. Verenler de vermeyenlerin de canı sağ olsun. Bu bina hepimizin. Bakın biz kiralık bir bina da bulabilir dik. Ama kira olacaktı. Benim arkadaşlarıma bir sözüm vardı. Partimize bir bina kazandırmak. Bunu da hep beraber başardık.” Dedi.

 84 total views,  2 views today

Next Post

Gürkan: “İZİNDEYİZ; SONSUZA KADAR…”

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan “Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önder ve devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 79. Yıldönümünde bir kez daha saygıyla yad ediyorum. Acımız taze, acımız ilk günkü gibi” dedi.    Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 79. Yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajda şunlara […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp