Pekcanlı; “Bu adalet 24 Haziran’dan sonra hepsine lazım olacak”

admin

CHP İL Başkanı Fevzi Pekcanlı ve CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu İl Binasında düzenledikleri basın toplantısında Başbakan Binali Yıldırım’ın 10 Haziran Pazar günü Edirne’de Selimiye Meydanında gerçekleştireceği mitingi  aynı gün “Kadir Gecesi” olduğu için esnafa zarar vereceğini söyledi. Pekcanlı konuşmasında; “Kadir gecesi gibi önemli bir günde yapacakları miting gününde Selimiye meydanının etrafı polis çemberinde olacak.  Tam hareketli zamanda ve esnafın böylesine krizde olduğu bir zamanda CHP’ye uygun görülmeyen alanlar Edirne Valiliği tarafından  AK Parti’ye veriliyor. Bununla ilgili Edirne Valiliği’nin 12.2.2018’de bütün siyasi partilere olduğu gibi bizlere de  yolladığı  Toplantı ve gösteri yürüyüşü yapılabilecek yerlerin bilgileri verilmiştir.  Bize gelen yazıda verilen bilgide Toplantı ve gösteri yürüyüşü yapılabilecek yerlerin

1-İstasyon meydanı (İstasyon mahallesinde Edirne Garı önünde bulunan 3500m2 lik, yaklaşık 14 bin kişilik alandır)

2-Cuma Pazarı Doğusundaki Otopark Alanı (Eski Kerestecilerin olduğu alan)

Edirne Valiliği’nin siyasi partilere yolladığı 2 tane alan var.  Bunların arasında Selimiye meydanı yok. AK Parti’nin bu afişleri bastırdığı zaman bir müracaatı olmadığını öğrendim. Biz de Muharrem İnce’nin mitingi için Sayın Valimizden Saraçlar Caddesi’ni talep etmiştik. Valimiz de o zaman; “Saraçlar caddesinde hiçbir zaman hiçbir siyasi partiye miting yaptırmayacağım” dedi.  Bize Muharrem İnce için yer vermeyen Sayın Valimiz Başbakan Binali Yıldırım İçin Selimiye Meydanını hem de Kadir gecesinin olduğu bir, Edirne’nin Turist patlaması yaşayacağı bir gün verdi. Bakın o gün bütün esnaflar bu miting nedeniyle zarar görecektir. Buraya ne mantıkla izin verildi. Bunu da kamuoyunun takdirine bırakıyorum.

“Gümrük Kapılarına asılan afişlere Tepkiliyiz”

Gümrük Kapılarında Ak Parti’nin seçim sloganlarına çağrışım yapan pankartların asılmasına tepki gösteren Pekcanlı;Kapıkule Gümrük Sahasında Türkiye’den Bulgaristan’a geçerken pasaport kontrolü yapıldıktan sonra Türk Gümrük Sahası ününde bir ilan var. “TÜRKİYE İÇİN OY VAKTİ”. Bu ilanı Başbakanlığa bağlı, Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı asmış. Bunu Kamu Kurumunun duvarlarında görüyoruz. Şimdi bunda ne var diyeceksiniz? “Vakit Edirne Vakti” demekle “Türkiye için Oy Vakti” demek arasında ki çağrışımı da kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Biz bununla ilgili YSK’ya müracaatımızı yapacağız.” Dedi.

“Kamu Kaynaklarını Bu şekilde kullanmalarından rahatsızız”

Kamu Kaynaklarının seçim için kullanılmasından büyük rahatsızlık duyduklarını da ifade eden Pekcanlı; 16 Nisan Referandumunda da Edirne ilinde bulunan bir çok İl Müdürlüğü kendi Bakanı geldiği zaman Edirne’nin bir çok iyi Restaurantta, mahalle ve köy muhtarlarını ve yandaşlarını çağırıp her gece yemek verdiler. Kamu kaynaklarının bu şekilde kullanılmasına CHP olarak biz rahatsızız ve bu Kamu Kurumlarının başındaki insanlar , başta Edirne Valisi olmak şartıyla hepsinden bize adaletli davranmasını istiyoruz. Özellikle bu seçimde adaletli davranmalarını istiyoruz. Bu adalet 24 Haziran’dan sonra hepsine lazım olacak.

“AKP’nin ekonomik politikaları iflas etti”

Basın Toplantısına katılan Milletvekili Okan Gaytancıoğlu da burada yaptığı konuşmada; Merkez Bankası’nın gösterdiği faizi 1,25 arttırması demek artık AKP’nin ekonomik politikalarının iflas ettiği anlamına geliyor. Bize bir spekülasyon var, AKP’nin ekonomik politikası aslında iyi diye söylüyorlardı.   Biz aslında iyi olmadığını biliyorduk. Bakın AKP Türkiye’yi yönetemez hale geldi. Ekonomisini yönetemez hale geldi. Bu yıl 238 Milyar Dolarlık bir ödeme var. Bu ödeme için Merkez Bankasının stoklarında 35-36 Milyar Dolarlık bir kaynak var. Yani bu kaynağı normal bir hükümet üretim ekonomisini açması gerekirken AKP, açıklarını şeker fabrikalarını kapatma, var olan yerleri satma, suları özelleştirme gibi konularla kendini sıcak paraya boğarak ve Londra piyasalarında para arayarak çözüyor. AKP, bunun artık sonuna geldi ve 24 Haziran’da gidecek. Demek ki durum gerçekten vahim.” Dedi.

CHP’nin duruşuyla, örgütüyle,  çıkarmış olduğu seçim bildirgesi ve Cumhurbaşkanı adayı ile Uluslar arası piyasalara ve yurt içine de güven verdiğini ifade eden Gaytancıoğlu; Gezdiğimiz yerlerde de görüyoruz. Partimizin seçim bildirgesi ve Cumhurbaşkanı adayına da gerçekten bir güven var.” Dedi.

 70 total views,  2 views today

Next Post

Milletvekili Adayı AKMEŞE’ye Yeniimaret’te sevgi seli

Seçim çalışmaları kapsamında Yeniimaret Mahallesi’ni ziyaret eden AK Parti Milletvekili adayı İlyas Akmeşe, mahalle halkı tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı. Mahalleli Akmeşe’ye tam destek vereceğini açıkladı.                 24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri kapsamında AK Parti Edirne İl Teşkilatı, mahalle ve esnaf gezilerini sürdürüyor. AK Parti Edirne İl […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp