Pekcanlı; “Bu haksızlığa karşı tepki gösterecek herkesi biz İstanbul’a götürmeye hazırız.”

admin

CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı Düzenlediği Basın Toplantısında  23 Haziran 2019 tarihinde İstanbul’da yapılacak olan Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçim çalışmalarına Edirne Örgütü olarak destek verdiklerini ve İstanbul’un birçok semtinde  Başta Edirne Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan  olmak üzere ilçe Belediye Başkanları ile birlikte seçim çalışmaları yaparak Büyük Şehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’na destek verdiklerini söyledi.

Seçim çalışması yaptıkları semtlerde halkın CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayına büyük bir sevgi seli oluştuğuna tanık olduklarını ifade eden Pekcanlı; “Edirne Belediye Başkanımız Recep Gürkan da seçim Çalışmalarını için İstanbul’da sürdürmektedir. Yaklaşık olarak 3-4 gün boyunca başkanımız Edirne’de olmayacak. İstanbul’daki çalışmalara başkanımız da destek veriyor. 23 Haziran seçimleriyle ilgili bildiğiniz gibi her  CHP örgütü farklı çalışmalar içerisinde. Bizim Edirne Örgütü olarak İstanbul Adayımız İmamoğlu’na ve ekibine katkımız Lojistik olarak devam ediyor. Özellikle Saroz Körfezi’ne tatile gelen İstanbul’lu vatandaşlarımızın seçim günü oy kullanması için ulaşım konusunda bir çalışmamız var. Mesela Şu anda Keşan İlçe Başkanımız Erikli ve Yayla sahilinde sitelerde toplantı yapıyor.  İstanbul’a seçim günü oy kullanmaya gidecek olan vatandaşlarımızı tespit edip onlara ulaşım konusunda yardımcı olmaya çalışıyoruz. Yine Enez ilçemizde çok ciddi bir çalışmamız var. Tahmini rakam vermek gerekirse, şu anda 10 otobüs civarında bir sayıya ulaştık. Trakya’da bu anlamda hatta otobüs sıkıntısı bile var. Önceki gün Tekirdağ İl Başkanımızla görüşme yaptım.  Sadece Şarköy’den 40 otobüs şu an için tutuldu. Vatandaş bu haksızlığa ciddi anlamda tepki verecek. Biz bunu önceki gün seçim çalışmalarını yerinde yürüttüğümüz İstanbul -Çatalca ve Silivri’de de gördüm. Bizim görev alanımız, Ağırlıklı olarak Trakyalıların ikamet ettiği bölgelerdir. Biz burada daha önce AK PARTİ’ye oy vermiş ama bu sefer vermeyeceğini açık açık söyleyen birçok vatandaşla karşılaştık. İnsanların bu kadar açıkça fikrini ifade ettiği bir seçim bugüne kadar görmedim ben.  O korku duvarlarını herkes yıkmış. Edirne’de bulunan ve İstanbul’a oy kullanmak için 23 Haziran’da gitmek isteyen bütün vatandaşlarımız CHP ilçe başkanlıklarına müracaat edebilirler. Bu haksızlığa karşı tepki gösterecek herkesi biz İstanbul’a götürmeye hazırız. Zaten biz bunu her seçimde yapıyorduk.   Biz her seçimde mutlaka İstanbul’dan seçim için otobüs kaldırıyorduk. Ama seçim İstanbul’da olduğu için bu sefer İstanbul’a otobüs kaldıracağız. Talep çok olunca bunu ilan edelim dedik.   23 Haziran’da gitmek isteyen bütün vatandaşlarımız CHP ilçe başkanlıklarına müracaat edebilirler. Bu haksızlığa karşı tepki gösterecek herkesi biz İstanbul’a götürmeye hazırız. Bu seçimin bizim için ayrı bir anlamı var. İl genelince Örgütümüz büyük bir çalışma yapmaktadır. Vatandaşlar parti binamıza gelmek zorunda. Çünkü hangi semte gideceğini bize söyleyecek ki biz de ona göre yönlendirme yapacağız. “dedi.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı fevzi-pekcanlı-basın-toplantısı-imamoğlu-seçim-9-165x300.jpg

AK Parti İl Başkanı İlyas Akmeşe’nin “İstanbul seçimlerinin Edirne için çok büyük anlamı var” sözünü de eleştiren Pekcanlı; “25 yıldır İstanbul’u AKP yönetiyor. Edirne için ne anlamı vardı, ben anlamadım. İstanbul’u 5 dönemdir yöneten zihniyetin bugüne kadar bir faydası olmadı, bundan sonra da olmaz.”dedi. 

 582 total views,  2 views today

Next Post

“HER ŞEY GÜZEL OLSUN” DİYE BURADAYIZ

Edirne Belediye başkanı Recep Gürkan,  İBB Seçilmiş Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu için İstanbul’da seçim çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor. Bugün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılımıyla Selimpaşa’da Gerçekleşen seçim çalışmalarında vatandaşın ilgisi büyük oldu. Enez Belediye Başkanı Özkan Günenç’in de katıldığı seçim çalışmalarında CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp