PEKCANLI; “Çanakkale’de adalet kurultayı yapacağız”

admin

CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı 26-29 Ağustos tarihleri arasında Çanakkale’de “Adalet Kurultayı” yapacaklarını söyledi.

Pekcanlı “Bütün toplum kesimlerinin adaleti tartışacağı ve adaletle ilgili yol haritasını çıkaracağı bir kurultay olacak, Kurultay Gelibolu yarım adası Eceabat ilçesi Kocadere köyü yakınlarında yapılacak ve 7 bin kişilik konaklama alanı kurulacak. 26-29 Ağustos tarihleri arasında  4 günlük yapılacak olan ‘Adalet Kurultayı’nın ilk günü Saat 09.00 da Çanakkale şehitleri Abidesi ziyaret edildikten sonra mahkemede adalet, yaşamda adalet hakkında konuşmalar yapılacak.ikinci gün seçimde adalet , inançta adalet, üçüncü gün geçimde adalet, eğitimde adalet, dördüncü gün devlette adalet ve  medyada adalet konuşulacak. ‘Adalet dosyasına koyacak benim de bir arzuhalim var’ diyen herkesi, 26-29 Ağustos tarihleri arasında, Çanakkale’deki ‘Adalet Kurultayı’mıza bekliyoruz. İlçelerimizden araçlarımız kaldırılarak Çanakkalede yapılacak olan Adalet Kurultayına Edirne Örgütü olarak katılım sağlayacağız .Edirne Merkezden katılmak isteyenlerin Merkez ilçe başkanlığımızın 0284 213 78 89 numaralı telefona isimlerini yazdırmalarını rica ederim.Edirne Merkezden araçlarımız 26 Ağustos günü saat 06.30 da il başkanlığı binamızın önünden hareket edecektir.Bu Kurultayda barış ve adalet mesajları vereceğiz.Adalet istiyorum diyen herkesi bekliyoruz.

ADALET KURULTAYI PROGRAMI

BİRİNCİ GÜN

“Mahkemede Adalet”in tartışılacağı ilk panelde “Yargı Tarafsızlığı ve Bağımsızlığı”, “Yargının Siyasallaşması”, “Kumpas Davaları ve Yargıya Erişim Hakkı” ve “Adil Bir Yargılama için Acil Eylem Planı” konuları masaya yatırılacak.

Turgut Kazan’ın yöneteceği panelde, Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu, avukat Celal Ülgen, Mustafa Karadağ, Yargıçlar Sendikası Başkanı Mehmet Ali Kulat konuşacak. İlk günün ikinci panel başlığı ise “Yaşamda Adalet” olacak. “Huzur İçinde Bir Arada Yaşam”, “Toplumsal Huzuru İnşa Etmenin Yolları”, “Terörü Nasıl Yeneriz”, “Toplumsal Ayrışmayı Ortadan Kaldırma Yolları” konularındaki paneli Rıza Türmen yönetecek. Gazeteci yazar Levent Gültekin, AKUT Onursal Başkanı Nasuh Mahruki, Türk Boyları Konfederasyonu Başkanı Durhasan Koca, Prof. Dr. Sencer İmer konuşacak.

İKİNCİ GÜN YÜRÜYÜŞ

Büyük Taaruz’un yıldönümünden bir gün sonra, kurultayın ikinci gününde saat 06.00’da 57. Alay yürüyüş yolundan Conkbayırı’na yaklaşık 4 kilometre yürünecek. İkinci günün ilk panel başlığı “Seçimde Adalet” olacak. Mehmet Hamidi Yakupoğlu’nun yöneteceği panelde, “Geçmişten Günümüze Seçim Adaleti”, “Kampanya Adaleti”, “Kamu Kaynakları ve Medyanın Kullanımı”, “Seçim Güvenliği”, “Mühürsüz Seçim”, “Temsilde Adalet, Seçim Sistemi ve Siyasi Parti Düzeni”, “Adil Bir Seçim için Acil Eylem Planı” konuları masaya yatırılacak. TESAV Başkanı Erol Tuncer, Prof. Dr. Fethi Açıkel, Prof. Dr. Ersin Kalaycıoğlu ve Oy ve Ötesi’nden Melek Demir konuşacak. İkinci günün ikinci paneli “İnançta Adalet” konusunda olacak. AKP kurucularından Fatma Bostancı Ünsal, kayyım öncesi Mazlum Der Başkanı Faruk Ünsal, gazetemiz yazarı Tayfun Atay, İlahiyatçı yazar İhsan Eliaçık ve Alevi dernekleri temsilcileri konuşacak.

SON GÜN ‘MEDYA’

Kurultayın üçüncü gününde “Geçimde Adalet” ve “Eğitimde Adalet” panelleri gerçekleşecek. Son günde ise “Devlette ve medyada adalet” panelleri yapılacak. Medyada Adalet Paneli’nde “Medya Üzerindeki Baskılar ve Sansür”, “Medya-İktidar”, “Medya – Muhalefet İlişkisi”, “Tutuklu ve İşsiz Gazeteciler”, “Tek Yanlı Yayınlar”, “Devlet Yayıncılığı”, “Medya ve Demokrasi İlişkisi” konularındaki oturumu Oktay Ekşi yönetecek. Ahmet Takan, Prof. Dr. Doğan Tılıç, Milli Gazete’den Mustafa Kurdaş ve Cumhuriyet Gazetesi’nden Musa Kart konuşacak.

 

 

 182 total views,  2 views today

Next Post

SEZEN’den CIRIT'a Ziyaret

AK Parti Edirne Milletvekili Rafet Sezen, Edirne İl Millî Eğitim Müdürü Hakan Cırıt’ı makamında ziyaret etti. AK Parti Edirne Milletvekili Rafet Sezen, Edirne İl Millî Eğitim Müdürü Hakan Cırıt’a yeni görevinde başarılar dileyerek, “Türkiye’de Edirne ilimiz eğitim olarak çok iyi bir seviyede ama bu yeterli değil daha iyi seviyelere taşımak […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp