Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ile Edirne Eski Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’nin geçtiğimiz günlerde Kent Ormanında bir araya gelerek barıştıkları ve bir süre önemli konular üzerinde görüştükleri haberlerinin basında yer alması üzerine CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı konu ile ilgili açıklama yaptı. 

“Ben İl Başkanı olduğum sürece bu kapı Hamdi Sedefçi’ye kapalıdır.”               

CHP İl Binasında düzenlenen basın toplantısında konuşan İl Başkanı Fevzi Pekcanlı; “Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ile eski Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’nin bir araya gelip görüştüklerinden  bilgim var. Eski Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’nin birkaç defa Belediye Başkanımız Recep Gürkan ile görüşme talebinde bulunduğunu Başkanımız Recep Gürkan bizzat kendisi bana söyledi. Kent Ormanında bir araya gelip ne konuştuklarını gerçekten bilmiyorum. Bu Parti’nin il Başkanı benim. Hamdi Sedefçi konusunda benim tavrım nettir. Kiminle görüşürse görüşsün beni ilgilendirmiyor. Yakın zamanda seçim olmayacağı için farklı birtakım sıkıntıları vardır diye düşünüyorum.  Ben bu partinin il Başkanı olarak dün ne söylediysem bugünde aynısını söylüyorum. Ben İl Başkanı olduğum sürece bu kapı Hamdi Sedefçi’ye kapalıdır. “dedi.

Hamdi Sedefçi’nin tekrar CHP’ye üyelik başvurusu yapması durumunda Pekcanlı’nın tutumunun ne olacağı sorulması üzerine cevap veren İl Başkanı; “Ben bu partinin başkanı olduğum sürece Hamdi Sedefçi’nin CHP’ye üye olmaması için elimden geleni yapacağım” dedi.