Pekcanlı; “Emanetlerinin bekçisi olacağıma söz veriyorum”

admin

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı; Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’e onun ilke ve devrimlerine her zaman sahip çıktık çıkmaya da devam edeceğiz diyerek yaptığı açıklamada Atatürk tüm yaşamını Türk Milletinin özgürlüğüne adamış büyük devlet adamı, büyük bir asker ve eşsiz bir liderdir. Büyük Atatürk’ün düşünceleri her geçen gün daha iyi anlaşılmaktadır. Atatürk’ün devrimleri ve eserleri sayesinde bu ülkenin çocukları bu ülkenin bütün makamlarına gelme hakkını kazanmıştır. Halkımız kendi kendini yöneterek kendi kaderini belirleme gücüne sahip olmuştur. Hepimizin görevi çağdaş, laik, aydın Türkiye Cumhuriyetini sonsuza kadar yaşatmaktır. Bu millet Cumhuriyeti ve onun kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü fikirleriyle, devrim ve ilkeleriyle birlikte sonsuza kadar yaşatacaktır. Atatürk’ün bizlere bıraktığı en büyük miras olan Türkiye Cumhuriyeti, birlik beraberlik ve bütünlük içinde özgürlüklerine sahip çıkan vatandaşlarımızın kararlılığıyla sonsuza kadar yaşayacak, çağdaş dünyada hak ettiği yere yükselecektir.

Bu inançla Ulu Önderimiz, Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 80. Yılında saygı, minnet ve şükranla anıyor, emanetlerinin bekçisi olacağıma söz veriyorum.” Dedi.

 

 129 total views,  2 views today

Next Post

"Ne senden vazgeçeriz ne de devrimlerinden”

Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önder ve devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 80. yıldönümünde bir kez daha saygıyla yad ettiklerini ifade eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Aziz Atam; rahat uyu. Ne senden vazgeçeriz ne de devrimlerinden. Ne senden vazgeçeriz ne de fikirlerinden” dedi Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp