Pekcanlı; “HER TÜRLÜ DARBEYİ LANETLİYORUZ”

admin

CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı yayınladığı mesajda; “15 Temmuz hain darbe girişiminin üzerinden üç yıl geçti. Demokrasiye ve milli iradeye yönelik bu hain kalkışma ve arkasındaki FETÖ terör örgütünü lanetliyoruz. 15 Temmuz 2016 gecesinde yaptığımız gibi halk egemenliğine ve Türkiye’nin demokratik birikimine sahip çıkma azmindeyiz.

Darbe girişimine karşı Milletimiz, Gazi Meclis ve siyaset kurumu ortak bir direniş sergilemiş, girişim boşa çıkarılmıştır. Ancak bu kararlı duruş ne yazık ki güçlü bir demokrasi çıkarma fırsatına dönüştürülememiş, sonraki süreçte TBMM’ni devre dışı bırakan bir OHAL rejimi yerleştirilmiştir. Aradan üç yıl geçmiş olmasına karşın darbenin siyasi ayağını ortaya çıkarmaya dönük esaslı bir adım da atılmamıştır.

Askeri ya da sivil her türlü darbeye karşı kararlı duruşumuz devam edecektir. Güçlü ve müreffeh bir Türkiye yaratmanın yolu, Cumhuriyetin kuruluş ilkelerine bağlı, kuvvetler ayrılığına dayalı demokratik, laik, sosyal hukuk devleti esaslarına sarılmaktan geçiyor.

Tek güvencemiz ve umudumuz yine milletimizin azim ve kararlığıdır. Demokrasiye ve halk egemenliğine olan inancımızla 15 Temmuz hain darbe girişimini lanetlerken, darbeye karşı direnişte canını veren şehitlerimizi rahmetle anar, gazilerimize sağlık ve esenlikler dilerim.” İfadelerine yer verdi.

 374 total views,  2 views today

Next Post

‘‘SAĞLIKTA ENGELLERİ KALDIRIYORUZ’’

            Edirne İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Cengiz KALKAN, kent merkezinde faaliyet gösteren engelli derneklerinin temsilcileriyle bir araya gelerek yılda dört kez olmak üzere üç ayda bir planlanan toplantının 3’üncüsünü gerçekleştirdi.    Edirne Engelli Gönüllüleri Derneğinde gerçekleştirilen toplantıya Edirne Valimiz Sayın Ekrem CANALP’in eşi Dr. Ayten CANALP Hanımefendi, Edirne İl Sağlık […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp