PEKCANLI: “HÜKÜMET ÜRETİCİNİN KARAGÜNÜNDE YANINDA OLMALI”

admin

Hafta başında başlayan ve il genelinde etkili olan sağanak yağışlar İpsala’da 15 bin dönüm çeltik arazisinin zarar görmesine neden oldu. İpsala’da önceki gün sabaha karşı başlayan ve 15 dakikaya yakın bir süre etkisini gösteren dolu yağışı yaklaşık olarak 15 bin dönüm çeltik arazisinin zarar görmesine neden oldu. Bölgemiz genelinde etkili olan yağmur yağışının İpsala ilçemiz Sarıcaali, Paşa köy, Balabancık, Sultan köy ve Büyükaltıağaç köylerinde zarar gören üreticilerimizi ziyaret eden CHP İl başkanı Fevzi Pekcanlı, geçmiş olsun dileklerinde bulunurken zararın bir an önce sarılması için gereken girişimlerin yapılacağını söyledi.

Yaşanan büyük ölçekli zararın yerelde çözülemeyeceğini borç batağı içinde olan üreticinin banka borçları ,ilaç borçları ve diğer borçlarının ertelenmesi veya silinmesi için TBMM çatısı altında parti ayrımı gözetmeksizin bir çalışma yapılması gerektiğini belirterek “üreticimizin ürününün para yapmadığı bir dönemde üstüne üstlük birde bu doğal afetin yaşanması üreticinin yükünü daha da arttırmış ve katlamıştır. Arazide yaptığımız inceleme ve üretici ile yaptığımız görüşmede zararın büyük olduğunu üzülerek gördük. Hasadın başlamış olması bir yana geç ekilen ürünlerde büyük zarar var. Tarsim yetkilileri burada, ancak çözüm konusunda zamanı hızlandırmalı, hükümet ise bu konuda üreticinin yükünü hafifletecek tedbirlerin alınmasını sağlamalıdır. Çeltiğin para yapmadığı gibi ürününün tarlada heba olması üreticiyi üzmüş. kara kara düşünmesine neden olmuştur. Hükümetin böylesi kara günlerde üreticimizin yanında olması en büyük arzumuzdur. Biz bu konunun yakın takipçisi olacağız. Hafta sonuna kadar kesin zarar tespitinin yapılacağı söylendi ve bizde bunu bekleyeceğiz “dedi.

 369 total views,  5 views today

Next Post

SANAYİ SİTESİ YÖNETİMİNDEN VALİ CANALP’E ZİYARET

Edirne Küçük Sanayi Sitesi İşletme Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Rokovet ile Yönetim Kurulu Üyeleri, Edirne Valisi Ekrem Canalp’i makamında ziyaret etti. Ziyaretten büyük memnuniyet duyan Vali Canalp, Sanayi Sitesi Başkanı Cafer Rokovet ve yönetim kurulundan sitenin çalışmaları hakkında çeşitli bilgiler aldı.  370 total views,  6 views today Edirne Ajans Haber Merkezi […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp