Pekcanlı; “İsmet İnönü’yü aramızdan ayrılışının 45. Yılında sevgi, saygı ,şükran ve rahmetle anıyorum”

admin

Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsız bir devlet olarak dünyada yerini almasını sağlayan Lozan antlaşmasının kahramanı hayatını bağımsızlık mücadelesine adamış büyük devlet adamı İsmet İnönü’nün aramızdan ayrılışının 45. Yılı nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi; “Kurtuluş savaşımızın Büyük Komutanlarından, 1.ve 2. İnönü Savaşlarının kahramanı, Lozan Antlaşmasının mimarı Türkiye Cumhuriyetinin ilk başbakanı, Cumhuriyet Halk Partimizin Genel Başkanı , Edirne Milletvekilimiz İsmet İnönü’yü aramızdan ayrılışının 45. yıl dönümünde rahmet şükran ve minnetle anıyorum.

Dünya tarihinin, bir milletin kurtuluş mücadelesini omuzlarına yüklediği İsmet İnönü bu görevinden başarıyla çıkmış, adını tarihin zafer kazanan komutanları arasında gururla yazdırmıştır.

Kendi isteği ile Türkiye’yi çok partili hayata geçiren, demokratik yollarla iktidar el değiştirince “ şimdi kazandım” diyen İsmet İnönü “ namuslularında namussuzlar kadar cesur olması” gerektiğini gösteren canlı bir sembol olmuştur.Onun dürüstlüğü namusu ve çalışkanlığı herkesin ilham alması gereken birer özelliktir.Onun hatırasına güçlü bir şekilde sahip çıkacak namuslu ve dürüst insanlar olarak bu ülkede ki çağdaş yaşamı. Özgür ve bağımsız Türkiye idealini hayata geçireceğiz.

CHP Genel Başkanımız İsmet İnönü bizlere bu günkü mücadelemizde düşünceleri ve ilkeli çalışmalarıyla güç vermiştir, güç vermeye devam etmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsız bir devlet olarak dünyada yerini almasını sağlayan Lozan antlaşmasının kahramanı hayatını bağımsızlık mücadelesine adamış büyük devlet adamı İsmet İnönü’yü aramızdan ayrılışının 45. Yılında sevgi, saygı ,şükran ve rahmetle anıyorum

 106 total views,  5 views today

Next Post

Şarkılar Mustafa Kemal için

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Edirne’ye gelişinin 88. Yıldönümü nedeniyle Edirne Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğu Korosu tarafından ‘Şarkılarla Atatürk’ isimli konser düzenlendi. Gecenin sonunda Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, sahneye çıkarak İzmir Marşı’nı seslendirdi; sanatseverlerle de bu coşkuya ortak oldu. Edirne Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında Türk Sanat Müziği […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp