Pekcanlı; “Öğretmenler Günü ve Edirne’nin Kurtuluş Bayramı kutlu olsun

admin

Edirne CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı Öğretmenler Günü nedeniyle yayınladığı mesajında; “Her yıl mezun olanlarla birlikte yüz binlerce işsiz öğretmene karşılık, yüz binlerce öğretmen açığının bulunduğu işte böyle bir ortamda Öğretmenler Gününü Kutlamaya çalışıyoruz. Cumhuriyetimizin kuruluşundan bu yana, geçmişte ve şimdide en zor koşullara rağmen ilkelerinden ödün vermeden, ülkemizin her köşesinde aydınlanmanın ışığını taşıyan öğretmenlerimize hakları verilmemektedir.

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk bir söylevinde: Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden yoksun bir millet henüz millet adını almak kabiliyetini kazanmamıştır. Ona basit bir kitle denir, millet denemez. Bir kitle millet olabilmek için mutlaka eğiticilere, öğretmenlere muhtaçtır. Ülkemizin içinde bulunduğu durumu Atatürk bayrak ve vatan sevgisini çocuklarımıza ve gençlerimize doğru bir şekilde anlatmak hepimizin görevi ancak öncelikle de öğretmenlerimizin görevidir. Bu anlamda öğretmenlerimizin her zamankinden daha fazla sorumluluk taşıdığı bir gerçektir.

Mustafa Kemal Atatürk öğretmenlerin sorumluluklarını eksiksiz olarak yerine  getireceğine inandı. Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde giden izinde gidecek çocuklar yetiştiren öğretmenlerimizin ellerinden öpüyor, bu önemli günde görevi başında şehit düşen öğretmenlerimizi ve Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmetle anıyor, Cumhuriyeti çağdaş uygarlık seviyesine taşıyacak nesiller yetiştirmeye çalışan tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.” Dedi

Pekcanlı; “25 Kasım Edirne’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yılının coşkusunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Edirne 96 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları önderliğinde tarihe adını altın harflerle yazdırdı.

Kahraman Edirneliler genci yaşlısı kadını erkeği ile canlarını ortaya koyarak yokluklar içerisinde verdikleri mücadele ile esaret zincirlerini kırarak bize emanet edilen topraklara sahip çıktılar.25 Kasım Edirne için azmin, kararlılığın, birlik olmanın, birbirine kenetlenmenin tarihidir. Kurtuluş savaşlarının kolay kazanılmadığını Cumhuriyetin kolay kurulmadığını hepimiz çok iyi biliyoruz. Cumhuriyetin hangi şartlarda kurulduğunu gelecek nesillere anlatmak bu kutsal emanete sahip çıkmak Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahramanlarımıza minnet borcumuzu ifade etmek hepimizin görevidir.

Bu gün bizim gurur günümüzdür. Bize bu gururu yaşatan, vatan topraklarında özgürce yaşamamızı sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi şükran ve rahmetle anıyor, Edirne’mizin düşman işgalinden kurtuluşunun 96. Yılını kutluyorum” Dedi.

 

 267 total views,  11 views today

Next Post

Öğretmenler Günü İl Kutlama Kurulundan Vali Canalp’a Ziyaret

Öğretmenler Günü İl Kutlama Kurulu, Vali Yardımcısı Dr. Yusuf Güler başkanlığında, İl Millî Eğitim Müdürü Hakan Cırıt ve kurul üyeleri, 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında Edirne Valisi Ekrem Canalp tarafından makamında kabul edildiler. Vali Ekrem Canalp, İl Kutlama Kurulunu kabulünde tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutladı. İl Millî Eğitim Müdürü Hakan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp