PEKCANLI: “PROF DR CEVDET KILIÇ, DERHAL İSTİFA EDİP TÜM ÖĞRENCİLERDEN ÖZÜR DİLEMELİ”

admin

CHP Edirne İL Başkanı Fevzi Pekcanlı tarafından yapılan yazılı açıklamada; “Boğaziçi Üniversitesine kayyum rektör atanmasına karşı direnen Boğaziçi üniversitesi öğrencilerini sosyal medya hesabından tehdit eden Trakya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı ve Üniversite Genel Sekreteri Prof Dr Cevdet Kılıç “ Biz eylem falan yapmayız. Bir Gece vakti işi bitirir, ertesi gün işe gideriz“ derken Merak ettiğimiz bir soruyu kendisine yöneltmek isterim.

Sayın Dekan Gece vakti bitireceğiniz iş nedir ? Bunu açıklar mısınız ?
Boğaziçili Öğrencileri sosyal Medya Hesabından tehdit eden Sayın Kılıç yaptığı bu açıklama ile açıkça öğrencileri ölümle tehdit ederken halkı kin öfke ve linçe teşvik etmektedir.


Trakya Üniversitesi gibi Türkiye’nin en köklü eğitim kurumlarından birisinde dekan ve genel sekreterlik görevi yapan Cevdet Kılıç’ın bu görevlerinden derhal istifa edip tüm öğrencilerden özür dilemesini istiyoruz. Trakya Üniversitesi Rektörü ve Senatosundan da dekanın yaptığı bu açıklaması ile ilgili görüşlerini merak ediyoruz.” dedi.

 1,890 total views,  5 views today

Next Post

KAYYUM SÖZÜNDEN ALINMIŞTIR

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu Trakya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı ve Üniversite Genel Sekreteri Cevdet Kılıç’ın sosyal medyadaki açıklamalarında “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” ve açıkça terör çağrısı yaptığını belirterek adli ve idari makamların hakkında işlem yapıp yapmayacağını merak ettiğini söyledi. Cevdet Kılıç’ın Boğaziçi’ndeki öğrencileri hedef göstererek gece […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp