PEKCANLI, Tekirdağ toplantısını değerlendirdi

admin

fevzi pekcanlı

 

 

 

 

 

 

 

CHP İl Başkanlığında basın toplantısı düzenleyen CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı gündemdeki konuları değerlendirdi. CHP Genel Merkezinin başlattığı projede “ STK’lar Konuşuyor CHP dinliyor” adındaki proje Trakya’nın tüm illerinin katıldığı bir toplantıydı. Tekirdağ’da yapılan bu toplantıya Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte Genel Başkan Yardımcılarımızda geldiler. Çok yararlı bir toplantı oldu. Bu toplantıyı 158 oda başkanıyla temsil ettik. Genel Başkanımız bu programında CHP üyelerine az yer vermeye çalıştı.  Böylece sivil toplum kuruluşları ve odaların sorunlarını Genel Başkanımızın daha rahat dinlemesini sağladık. Bu toplantı siyasi çalışmadan öte, toplumun bu kesimlerinin sıkıntılarının dinlenmesine yönelik bir toplantı oldu. Bu toplantı yaklaşık 4,5 saat sürdü. Toplantıda birçok ada ve sivil toplum kuruluşu başkanı kendi sektörleri ile ilgili sorunlarını dile getirdi. Genel Başkanımız meslek kuruluş temsilcilerinin sorunlarını not ederek, sonunda değerlendirme konuşması yaptı.  Bununla ilgili oda başkanları ve STK temsilcilerini telefonla arayıp kendi fikirleri ile ilgili rapor hazırlayıp Edirne il başkanlığı olarak Genel merkeze ben bildireceğim. Biraz önce Genel Başkan Yardımcımız Veli Ağababa beni arayarak bu toplantıyı çık yararlı bulduklarını, bu nedenle Edirne oda ve STK başkanlarına teşekkürlerini iletti. Biz bu konuda rapor hazırlayıp CHP Genel Merkezine ileteceğiz. Bu uygulamayı CHP Genel Başkanımız Ülkenin birçok ilinde yapacak. Bizlere somut bilgiler geldiği sürece de bunu kamuoyu ile paylaşacağız.

İL DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILACAK

Bu arada önümüzdeki cumartesi günün saat 12.00 de Edirne İl Başkanlığı Danışma Kurulu toplantısı var. Bu toplantıya her kademede görevli olan partililerimiz katılıyor. Bu toplantıda partimizin içindeki sorunları dile getireceğiz. 3.5 yıldan bu yana böyle bir toplantı yapılmadı. İlçelerimizde yaptık cumartesi günü de İl danışma kurulu toplantısını gerçekleştireceğiz” dedi.

 

 

 

 81 total views,  2 views today

Next Post

Mehmet Geçmiş İl Genel Meclisi yeni başkanı

            Edirne İl Genel Meclisinin Nisan ayının ilk toplantısında Meclis Başkanlığı seçimi yapıldı. Çoğunlukta olan CHP Meclis üyeleri tek adayla, Mehmet Geçmiş ile seçimi katıldı. Yapılan sayım sonunda Mehmet Geçmiş 18 oy alarak İl Genel Meclisinin yeni Başkanı oldu. Eski Başkan Abdülaziz Çıkıkçı aday olmadı. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp