Pekcanlı “Ülkemizin samanı bile İthal”

admin

CHP Edirne İlk Başkanı Fevzi Pekcanlı AKP hükümetinin uyguladığı yanlış tarım politikaları sayesinde ülkemizin, samanı ithal eder duruma geldiğini ifade ederek sözlerine şöyle devam etti; “Bugün Edirne Tren Garı yanında ki bu fotoğrafları çekerken Türk çiftçisinin halinin içler acısı olduğuna tekrar şahit oldum.Yazık çok yazık çiftçimiz bitiyor.

Ülkemiz çiftçisine verilmeyen değer, Mazota ve diğer girdilere uygulanan yüksek fiyat politikası maalesef çiftçimizi bitirmiştir. Önce Hayvanı ithal ettik, Suriyeliler sayesinde Çobancılıkta da ithal oldu ve son olarak samanımızı da dışarıdan alır hale geldik. Bakın Doğu’da üretim yok. Türkiye’nin dört bir yanında çiftçi zor günler yaşıyor. Her geçen gün imkansızlıktan dolayı, çiftçi tarlasını ekemeyecek duruma hızla ilerliyor. Yurt dışından vagonlarla gelen samanı görünce hayretler içinde kaldım. Bakın Şimdi yeni bir şey çıkardılar. Köyüne dönene 300 koyun ve destek verecekler. Şimdi soruyorum; Köyler bu hale gelmeden önce neredeydiniz? Artık köylerimizde kahvehanede akşam insan bulamıyorsunuz. Vatandaşın kahvede çayını içecek parası kalmadı. Çiftçi  borç batağında, Eğer desteklenmez ise, üretim olmaz. Üretim olmazsa Samanı da , Hayvanı da, Çobanı da ithal ederiz. Gün gelir köylerimizde insan kalmaz. Bu ülkede üretime mutlaka önem ve destek verilmelidir” dedi.

 59 total views,  2 views today

Next Post

254 Köye Büyük Yatırım

Önceki gün gerçekleşen İl genel Meclisi Şubat ayı son toplantısında 2018 yılı yatırım programı oy birliği ile kabul edildi. Oy birliği ile kabul edilen Yatırım programında Edirne’de il genelinde ki köylerimize yatırım yağacak ve  254 köye yaklaşık olarak 41 Milyon civarında yatırım gerçekleşecek. İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş yaptığı açıklamada;  […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp