CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı yayınladığı Kurban Bayramı Kutlama mesajında; “Dini Bayramlarımız Barış, Sevgi ve Kardeşlik duygularımızın yoğunlaştığı özel günlerdir.
Türkiye Cumhuriyetini sonsuza dek yaşatmak toplumun bireyleri olarak bizlerin sorumluğumuz altındadır. Bu nedenle yurttaşlarımızın, ülkemizdeki özgürlükçü ortamın değerini iyi bilmeleri, çağdaş yaşam biçiminden ödün vermemeleri gerekmektedir.
Kendilerini çağdışı ve ham hayallere kaptıranların, ülkemizi Ortaçağ zihniyetine döndürmek isteyenlerin yaptıkları planların asla gerçekleşmeyeceğine, buna asla olanak bulamayacaklarına olan inancımı belirtmek istiyorum. Vatandaşlarımızın sağduyusu ve ülkesine bağlılığı, Cumhuriyet’in tüm kazanımlarının korunması ve yaşatılmasının en büyük güvencesidir.
Kurban Bayramı’nın, ayrıştırılmak istenen toplumumuzun birliğinin, bütünlüğünün sağlanmasına, kardeşliğimizin pekiştirilmesine ve barışa vesile olmasını diliyor,
Barış , güzellik, birlik, beraberlik dolu, her zaman bir öncekinden daha coşkulu ve mutlu bir Kurban bayramı diliyorum.”dedi.