Pekdemir “Gazdaş Güvenlik Şartlarından Ödün Vermeyiz”

admin

Gazdaş Edirne İşletme Müdürü  Cumhur Pekdemir, kurumun çalışmaları ile ilgili olarak yaptığı açıklamada” Edirne’de Barutluk mahallesinde inşa edilmiş olan TOKİ konutlarında yaşanan ısınma sorunuyla ilgili vatandaşlarımızın içinde olduğu durumu üzüntüyle takip etmekteyiz. Doğal gaz bağlantısının yapılabilmesi için altyapı süreci tamamlandıktan sonra gerekli testlerin ve raporların başvuran kuruluş tarafından tamamlanması gerekmektedir. Bu testler yapılmadığı için, GAZDAŞ, söz konusu konutlarda gaz verme işlemini gerçekleştirememiştir. Geldiğimiz noktada, sorunun çözümü için çabamızı sürdürdüğümüzü belirtmek isterim.

 

Geçtiğimiz haftasonu basına yansımış olan bu durumla ilgili kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla sürece ilişkin bilgileri ayrıntılı olarak siz değerli basın mensuplarıyla paylaşmayı arzu ediyoruz.

 

GAZDAŞ olarak tüm faaliyet bölgelerimizde olduğu gibi Edirne’de de çalışmalarımızı güvenlik şartlarını ön planda tutarak EPDK’nın belirlediği yönetmeliklere göre sürdürmekteyiz. Söz konusu konutlarda GAZDAŞ altyapı çalışmalarını 29 Mayıs 2012 tarihinde tamamlamıştır. Ancak, doğal gaz bağlantı sürecinin güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesi için gerekli rapor ve belgelertarafımıza teslim edilmediği ve  yine sürecin getirdiği bir zorunluluk olan baca sızdırmazlık testi gerçekleştirilmediği için ısıtma amacıyla konutlara doğal gaz verilememiştir.

 

GAZDAŞ’ın altyapı çalışmalarını tamamladığı 29 Mayıs 2012 tarihinden itibaren, çeşitli zamanlarda raporlaryetkililerden yeniden istenmiş, bacasızdırmazlık testinin yapılması gerektiği hatırlatılmıştır; son olarak 21 Eylül 2012 tarihinde yazılı olarak bir kez daha talep edilmiştir.

 

Geçtiğimiz hafta TOKİ yönetimi baca testleri için gerekli hazırlıkları yaptığını iletmiştir.  TOKİ’nin insiyatifinde başlatılacak baca testinin bir kaç gün içinde tamamlanabileceğini umut ediyoruz. GAZDAŞ ekipleri sürecin hızlandırılması için esnek çalışma saatleriyle süreci takip etmekte olup, her türlü desteği vermeye hazırdır”dedi 

 207 total views,  2 views today

Next Post

İşyerleri Açılış Kapanış Saatleri Belirlendi

Edirne Belediye Encümeni, 5393 sayılı Belediye Kanunun 34/h bendinde Umuma Açık yerlerin kış sezonu boyunca geçerli, açılış ve kapanış saatlerini belirledi. Edirne Belediyesi Basın bürosundan yapılan yazılı açıklamada, Edirne Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından encümene havale edilen yazının, 5393 sayılı Belediye Kanununa 34/h maddesine istinaden Edirne merkezde faaliyet gösteren, sıhhi, umuma […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp