Michael Jordan’ı, Michael Jordan olması geçici bir yenilgiyle olmuştur. Tüm Amerika’ da basketbolda birçok kez Yılın Adamı Ödülleri’ ni alan efsane adam Michael Jordan, yüksekokul takımına bile girememişti.

Michael yüksekokul takımına alınmadığı gün evine giderek saatlerce ağladı. Bu büyük hayal kırıklığından sonra vazgeçmek de mümkündü. Fakat o, üzücü deneyimini kuvvetli bir isteğe dönüştürdü. Kendisi için bile büyük olan, yüksek standardı belirledi. Kendisinin ve sporunun geleceğini şekillendirecek olan güçlü ve gerçek bir karar verdi. Sadece takıma girmeye değil, aynı zamanda salonların da en iyi oyuncusu olmaya kararlıydı.

Tüm diğer başarılı insanlar gibi, o da amacını belirledikten sonra gerçekleştirmek için yoğun bir eyleme geçti. İkinci sınıfın sonundaki yaz tatilinde takım koçunun yardımı her şeyi değiştirdi. Her sabah altıda Michael’ ı salona götürerek yoğun bir şekilde çalışırdı. Bu arada 1.88 metre olmuştu. Gerçekten de Michael’ın amacına ulaşma isteği o kadar yoğundu ki; uzun boylu olmanın takıma girmesine yardımcı olacağını düşündüğünden boyunu uzatmak için yüksek yerlere tutunarak sallanıyordu. Michael her gün çalıştı ve vakti geldiğinde üniversite takımına seçildi. Ve dünya onu tanıdı. En unutulmaz oyunculardan biri oldu.

Değerli okurlarım bir şeyleri yapmak için karar vermek, odak noktamızı başarıya çevirmek, motivasyonumuzu hep içten dışa tutmak önemli adımlardır. Ve diğer önemli adım ise gerçek kalpten bir destek ile olur. Doğru bir yol arkadaşı, doğru bir koç kişiyi olduğu noktadan daha üst bir seviyeye çıkmasında destek noktasıdır. Bu koçluk mesleğinin de temelini oluşturmaktadır.

Kalpten dinlemek ve yürekten bir destek ile başaramayacağınız şey yoktur. Bütün bu desteklerin sizin yanınızda olduğu harika bir hafta dilerim.

FARKINDALIĞA GİDEN YOL…

Gülay PEKCUR KORUÇ

MESLEK BELGELİ KOÇ

PROFESYONEL KOÇ

İSMOLOJİ VE NÜMEROLOJİ UZMANI

gulaykoruc@hotmail.com