Piknikle Gelen Mutluluk

admin

Ruhsal bozukluğu bulunan hastaların, toplumla bütünleşmesi için çalışmaların yürütüldüğü Edirne Devlet Hastanesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi 18 Haziran 2014 Çarşamba günü Edirne Kent Orman’ında hastalara yönelik piknik düzenledi.

ekhb

Etkinliğe, Edirne Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op.Dr. İlhan Açıkgöz, Edirne Devlet Hastanesi Yöneticisi Op.Dr. Gürhan Çelik ve Başhekimi Op.Dr. Mustafa Özdemir, Toplum Ruh Sağlığı Merkezi Psikiyatri Uzmanı Dr. Yasin Taşdelen, merkezin sağlık çalışanları, eğitici hocaları ve hastaları katıldı.

ekhb (1)

Mutlu Eden Tatlı Yorgunluk

Edirne Devlet Hastanesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi hastaları, beraber doğada yürüyüş yapmanın, çeşitli oyunlar oynamanın doyasıya tadını çıkardılar. Pikniğin vazgeçilmezleri arasında yer alan voleybolu doktor, hemşire, eğitim hocaları ile beraber yorulana kadar oynadılar. Neşeli geçen yemek molasında hastalar, hastane yönetimi ile karşılıklı sohbet etme imkânı buldu. Piknik, orman gezintisi ile son buldu.

ekhb (2)

“Hastalarımızla beraber dışarı çıktık, eğlendik.”

Toplum Ruh Sağlığı Merkezi Psikiyatri Uzmanı Dr. Yasin Taşdelen yaptığı açıklamada; “Hastalarımızın mutluluğu için yapılan bu tür etkinliklerin, onların üzerinde o günlük dahi olsa olumlu etki bırakmaktadır. Bizde bu vesile ile hastalarımızla beraber dışarı çıktık, onlarla top oynadık, yürüyüş yaptık ve sohbet ettik. Bu tarz etkinliklerimizi yöneticilerimizle birlikte devam ettireceğiz.” şeklinde konuştu.

Edirne Devlet Hastanesi Yöneticisi Op.Dr. Gürhan Çelik, hastalarımızın sosyal ortama uyum sağlaması, kendilerini ifade etmelerini ve özgüvenlerini artırmak için çeşitli aktivitelere devam edeceklerini vurguladı.

Katılanlar, memnuniyetlerini ifade ederek bu etkinliğin sık sık tekrarlanmasını istediklerinin altını çizdiler.

 144 total views,  2 views today

Next Post

Fatih Kolejinde Hayalimdeki Oyuncak Sergisi

Fatih Koleji Anasınıfı öğrencilerinin hazırladığı “Hayalimdeki Oyuncak” Sergisi çocukların, aileleriyle birlikte hayalleri doğrultusunda hazırlanıp Fatih Koleji’nde sergilendi. Açılışını Okul Müdür Yardımcısı Üzeyir TÜRKAN’ın yaptığı sergide oyuncakların çizilen resimlere birebir benzemesi dikkat çekti. Öğrencilerin ailesiyle nitelikli beraberliklerine bir yenisini daha eklemeyi hedefleyen Özel Fatih Koleji Anaokulu, aynı zamanda öğrencilerin üreticiliklerini de […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp