Polat, “Milletvekili Yarışında Ben De Varım” dedi

admin

CHP Edirne Belediye Meclis Üyesi Suat Polat Milletvekili aday adaylığı ile  ilgili olarak  yaptığı açıklamada, uzun yıllar CHP’de  çeşitli kademelerde  hizmet verdiğini, görevi süresinde  hiçbir beklenti olmadan mücadele ettiğini belirterek şunları kaydetti; “ CHP’nin 12 Eylül döneminde kesintiye uğramasından sonra referandumla partimin  siyasi hayata  başlamasıyla  önce ilçe yöneticiliği, sonra ilçe Başkan yardımcılığı, İl Sekreterliği yaptım. Bu görevlerim sırasında hiç bir zaman kendi adıma ve bir gurup adına beklentim olmadı ve olmayacak.

Polat, “Milletvekili Yarışında Ben De Varım” dedi (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

Ben bugüne kadar sadece CHP’nin yararını ön planda tuttum. Parti ilkelerinden ayrılmamaya o doğrultuda hizmet vermeye  özen gösterdim.Partimin ülke yönetiminde  umut olması için emek harcadım,  tek hedefim bu oldu.

Bugün bakıyorum ülkemiz içerde ve dışarıda  ciddi siyasi  sorunlarla yüz yüze.

Ben milletvekili adaylığı için yola koyulduğumda yaşadığımız kente daha iyi hizmet verme amacındayım. Bu önemli görev  bana verildiğinde  onların  adına samimi ve içtenlikle vatandaşların taleplerine cevap verme,  en azından o istekleri her platformda  dile getirme konusunda var gücümle çalışmayı vazgeçilmez  görev sayacağım.

Bilindiği gibi Milletvekili adayları bazen, hatta çoğu zaman konuşmalarında klişeleşmiş sözleri kullanarak propaganda yapmayı ön planda tutar. Yapamayacak işler de olsa birçok konuda “yapacağım, edeceğim” diye vaatlerde bulunur.

Tabii ben de bu amaçla yola çıktığım için  vaatlerde bulunacağım. Ancak.  Benim vaatlerim sözde kalmayacak. Yapamayacağım gücümü aşan vaatlerde bulunmak istemem.  İnsanın beynindeki ne ise ağzından çıkanın da olması gerekir. Gerçekleşmesi mümkün olmayan ve gücümü aşan konularda vereceğin sözler boş vaatlerdir.

Polat, “Milletvekili Yarışında Ben De Varım” dedi (2)

 

 

 

 

 

 

 

Diyelim bu yarışta başarılı olup vekilliğini kazanabildin; insanlar sana o yetkiyi verdi. Bu yetkiyi aldıktan sonra oyunu aldığın insanları layığı ile temsil edebilmek, onların sorunlarını gündeme getirmek gerekir bu oldukça zor ve çileli bir iştir.

BEN FARKLI BİR POLİTİKACI OLMAK İSTİYORUM

Ben bu konuda farklı bir yol izlemek istiyorum. Eğer bana bu imkân sağlanır Milletvekili olursam halkımızın isteklerini her zaman ön planda tutacağım. Halkımızın bana iletilen taleplerini vazgeçilmez bir görev olarak kabulleneceğim. Halkımdan gelecek talepleri her zaman gündemde tutmaya, bu taleplerin gerçekleşmesi için tüm enerjimi harcayacağıma burada söz veriyorum.

Ben bu konuda bugüne kadar Milletvekili aday adaylarının izlediği yoldan farklı bir yol izlemek istiyorum. Kısaca söylemek gerekirse, halkımıza verdiğim sözler söz olarak kalmayacak,onların gerçekleşmesi için ne gerekirse yapacağım.” Dedi.

 

 

 154 total views,  2 views today

Next Post

Uğur Mumcu ölümünün 22. yılında törenle anıldı

Gazatece Uğur Mumcu ölümünün 22. Yılında yurdun başka yörelerinde olduğu gibi Edirnede de törenle anıldı. Edirne Belediyesi önünden başlayan törene Edirne Belediye Başkan Yardımcıları, siyasi parti yöneticilerinin ve demokratik  kitle örgütlerinden oluşan 50’yi aşkın kuruluşun katıldığı törene katılanlar Uğur Mumcu’nun öldürülüşünü kınayan pankartlarla bando eşliğinde  Atatürk Anıtınakadar yürüdü Burada Bando […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp