Polis Haftası törenle kutlandı

admin

Türk Polis Teşkilatının 169. Yıldönümü törenle kutlandı. Atatürk Anıtı önünde yapılan törene Belediye Başkanı Recep Gürkan, Başsavcı Uğur Yiğitbilek, Emniyet Müdürü Dr. Rahmi Baştuğ,  Edirne Kültür Yardımlaşma  ve Dayanışma Derneği Başkanı Selahattin Pınar, Siyasi Parti Yöneticileri, Belediye ve İl Genel Meclis üyeleri, Daire Müdürleri Emniyet Şube Müdürleri katıldı.
polis haftası törenkpk

      Edirne, Emniyet Müdürü Baştuğ tarafından Atatürk anıtına çelenk konuldu. Saygı duruşu ve Belediye Bandosu eşliğinde İstiklal Marşı okundu.  Emniyet Müdürü Baştuğ burada yaptığı konuşmasında günün önemine değinerek şunları kaydetti; “ Emniyet, ülkemizde çok önemli ve hayati görevler üstlenmiştir. Bizler bu görevi yerine getirirken demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti ilkelerine bağlı olduğumuzu asla unutmuyoruz.

polis haftası tören19

POLİS TEŞKİLATI ATATÜRK İNKILÂPLARINA BAĞLIDIR

Polis adalete bağlı bir güvenlik ekibidir. Polisimiz korkulan değil güvenilen bir güçtür. Türk Polisi Atatürk İnkılâplarına bağlı insan haklarına saygılı, demokratik sosyal hukuk devletini korumayı amaç edinmiştir, bu bilinç içindedir.

polis haftası tören24 rahmi baştuğ

 

Polis teşkilatımız bu doğrultuda görevini en iyi şekil devam ettirecektir. Bu anlayış çerçevesinde daha nice yıllar bu günü şanla şerefle kutlayacak, her geçen yıl daha da güçlenecek, halkla bütünleşecek olan teşkilatımızda görev üstlenen mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyor, sağlılık ve mutluluklar diliyorum.

polis haftası tören20

   Görevi uğruna canlarını çekinmeden veren aziz şehitlerimizi hürmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi şükranla anıyoruz. Şehitlerimizin bizleri emaneti olan ailelerine en içten saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi

polis haftası tören30

 Emniyet Müdürünün konuşmasının ardından ortaokul öğrencileri arasında yapılan “polis” konulu şiir ve resim yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Şiir yarışmasında birinci seçilen Kırkpınar Ağası Alper Yazoğlu Ortaokulu 7/A sınıfı öğrencisi Ataberk AYAZ “bir polis itiyorum” adındaki şiirini okudu. İkinciliği ayni okuldan 7/A sınıfı öğrencisi Yiğithan Emir Çınar üçüncülüğü ise İstiklal Ortaokulu 6/A sınıfı öğrencisi Melis Namlıcı kazandı dereceye giren öğrencilerin ödüllerini Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan verdi.

polis haftası tören32

Resim Yarışmasında birinciliği Trakya Birlik İlkokulu 1/B sınıfı öğrencisi Yağmur Beyaz Kayalar, ikinciliği Özel Edirne Fatih Sarhat İlkokulu 2/B sınıfı öğrencisi Beyza Küçük. Resim dalı üçüncülüğünü Karaağaç Yatılı Bölge Ortaokulu 3/A sınıfı öğrencisi Görkem Karadeniz aldı. Öğrencilerin ödüllerini Başsavcı Yiğitbilek sundu.

polis haftası tören28

Polis Teşkilatı arasında düzenlenen atış yarışmasında dereceye giren emniyet mensuplarına hediyeler verildi. Atış yarışmasında birinciliği Komiser Yardımcısı Barış Özden, ikinciliği Komiser Yardımcısı Feyzullah Güven, üçüncülüğü de Polis Memuru Mustafa Savaş kazandı. Atış yarışmasında dereceye giren Emniyet Mensuplarına ödüllerini İl Emniyet Müdürü Dr.Rahmi  Başbuğ  verdi.  Jandarma  Trafik ekipleri Trafik Polislerinin  Kuruluş Yıldönümünü  kutladı.

polis haftası tören14

Atatürk Anıtı önünde yapılan törenin ardından Saraçlar Caddesinde emniyet ekipleri uyarıcı broşürler ve CD  dağıtımı  yapıldı. Konu hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlara emniyet yetkilileri bilgi verdi. Aynı günün akşam namazından sonra Şehit Emniyet mensupları anasına Selimiye Camisinde mevlit okutuldu.

 463 total views,  2 views today

Next Post

YENİ MECLİS ÜYELERİMİZ

Bundan önceki İl Genel Meclisi iki parti üyelerinden oluşuyordu MHP’nin bir üyesi bulunmasına karşın daha sonraları parti değiştirdi.İl Genel Meclisinde beş yıl süre ile iki parti üyeleri didişti hizmet edebilmek için savaştı.Günahları sevapları ile o günler geride kaldı. Edirne Belediye Meclisinde ise sadece CHP ve AKP üyeleri vardı. 30 Martta […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp