Polis Memurlarına ‘Suçlu İle Karşılaşma Eğitimi’

admin

Edirne İl Emniyet Müdürlüğü ‘Polislikte uygulamalı durum eğitimi’ adı altında bir çalışma başlatarak polis merkezi amirliklerinde ve Asayiş Şube Müdürlüğü’nde görev yapan personeli birtakım eğitimlerden geçirdi. Meriç Nehri kenarında, Polis Bahçesi Sosyal Tesisleri’nde yapılan eğitimlerde ortaya birbirinden ilginç görüntüler çıktı.

Silah ve Patlayıcı Maddeler Şube Müdürü Harun Çil ve Polis Memuru Nuri Türkoğlu tarafından 20 kişilik polis grubuna verilen ‘saldırganı etkisiz hale getirme’ eğitimine katılan polislerin tatbikat amaçlı yaptığı uygulamalar gerçeğini aratmadı. İkişerli gruplara ayrılan polisler bir suçluyla karşılaşıldığında neler yapılması gerektiğini uygulamalı bir eğitimle alırken birbirleriyle kurdukları diyaloglar ilginç görüntüler oluşturdu. Polis memurları, eğitimcilerin talimatları doğrultusunda sırayla suçlu ve polis rolünü üstlenirken eğitimde zaman zaman neşeli dakikalar da geçirdi.

İl Emniyet Müdürü Cemil Ceylan, herhangi bir olumsuz olayla karşılaşılması durumunda davranış kalıplarının oluşturulması amacıyla Polis Merkezi Amirliği’nde çalışan personelin tamamını, Asayiş Şube Müdürlüğü’nde çalışan personelin ise yüzde 50’sini bu eğitimlerden geçirdiklerini kaydetti. Her hafta 20’şer kişiden oluşan grupların polis savunma taktiği, cop kullanma, kelepçe takma, gaz kullanma, bıçak alma, saldırganı etkisiz hale getirme, suçlu taşıma ve suçlu karşısında savunma duruşu gibi konular hakkında eğitimden geçtiğini kaydeden Ceylan, “Polis arkadaşlarımızın herhangi bir olumuz durum karşısında ne gibi davranışlarda bulunması gerektiğini çok iyi bilmesi gerekir. Aksi takdirde karşı tarafın ya da kendisinin zarar görmesine yol açar” dedi.

Ceylan, eğitimlerin bir süre daha devam edeceğini belirtti.AW000646

 14 total views,  2 views today

Next Post

MHP Kadın Kolları İl Teşkilatı İlk Yönetim Kurulu Toplantısını Düzenledi

Parti İl merkezinde gerçekleşen  MHP Kadın Kolları  toplantısındaaçılış konuşmasını Şimşek LTD Sahibi Hatice ŞİMŞEK yaptı. Hatice ŞİMŞEK yaptığı konuşmada ; ‘’Bugün burada MHP Edirne İl Kadın Kolları’nın kurulması nedeniyle,kadın kolları il yönetim kurulu üyelerimizle birlikte ilk yönetim kurulu toplantımızı yapmak ve siz değerli basın mensuplarımızı bilgilendirmek amacıyla toplanmış bulunuyoruz. Katılımlarından […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp