“POLİS TEŞKİLATIMIZIN 174.YILI KUTLU OLSUN”

admin

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Vatandaşlarımızın huzur ve güveni için mesai kavramı gözetmeksizin çalışan, her türlü zorluğa göğüs geren, Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünü korumak, halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, toplumumuzda huzur ve asayişi temin etmek gibi önemli görevleri yerine getiren Polis Teşkilatımızın Kuruluşu’nun 174. yılını kutluyorum” dedi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Polis Teşkilatının Kuruluşunun 174. Yılı nedeniyle yayınladığı mesajında şunlara yer verdi:

“Türk polis teşkilatı; 10 Nisan 1845 yılında kurulmuş, kuruluşundan bugüne Türkiye Cumhuriyetinin birliğini, huzur ve güvenliğini korumayı başarmış büyük ve güçlü bir teşkilattır. Vatandaşlarımızın huzur ve güveni için mesai kavramı gözetmeksizin çalışan, her türlü zorluğa göğüs geren polislerimiz; Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünü korumak, halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, toplumumuzda huzur ve asayişi temin etmek gibi önemli görevleri yerine getirmektedir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk de “Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır” sözüyle polis teşkilatına verdiği önemi belirtmiştir.  Hiç kuşkusuz ki bu mesleği kahramanca yürüten polislerimiz ülkemizin, bölünmez bütünlüğüne sonsuza dek sahip çıkacak ve üstlendiği tüm görevleri yasalar çerçevesinde yerine getirmeyi her zaman sürdürecektir. Halkımızın güvenini ve takdirini kazanmış bir Emniyet Teşkilatı, gelecek için umut olmaya devam edecektir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, güvenlik güçleri ve milletiyle tek yürek halinde yıkıcı ve bölücü faaliyetlere karşı mücadele etme azim ve kararlılığındadır. Karanlık güçler hiçbir zaman huzurumuza, birlik ve beraberliğimize yönelik tehditlerle ve hain saldırılarla bizi yıldıramayacaklardır. Bu anlayışla görevlerini yerine getiren tüm emniyet mensuplarına özverili ve fedakârca çalışmalarından dolayı tekrar teşekkür ediyor, görevlerini yaparken şehit olan Emniyet Teşkilatı mensuplarına Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar temennisiyle, tüm polis teşkilatımıza görevlerinde başarılar diliyorum.”  

 375 total views,  2 views today

Next Post

Edirne Valisi Ekrem Canalp, okul meclis başkanları ile bir araya geldi

Edirne Valisi Ekrem Canalp, 2023 Eğitim Vizyonu Edirne ‘Edirne İlham Veren Sohbetler’ projemiz kapsamında İlimiz geneli resmi özel orta öğretim okullarımızın Okul Meclis Başkanları ile bir araya geldi. Cumhuriyetimizin demokrasi ile güçlendirilmesi; öğrencilerimizde yerleşik bir demokrasi kültürünün oluşturulması, hoş görü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi, kendi kültürünü özümsemiş, millî ve manevî […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp