POTANIN YILDIZLARI FİNALDE

admin

Edirne 2021-2022 Eğitim Öğretim yılı Okul Sporları Basketbol Genç Erkek İl Birinciliği karşılaşmalarında oynadığı 4 maçın 3 ünü kazanan Edirne Koleji Finale yükselen takım oldu. Beden Eğitimi Öğretmeni Ergin Mutlu önderliğinde bugün Edirne Gençlik Merkezi Spor Salonunda  oynanan maçta sahada nefis bir mücadele sergileyen oyuncular (Arda Taybilli, Alkın Tepe, Kaan Güleç, Buğra Hatikler, Uzay Özel, Barış Süman, Ayaz Demir, Efe Göktuğ Erbatu, Yusuf Albayrak, Soykan Bayri) rakibi Edirne Kırkpınar Spor Lisesi’ni 72-60 mağlup ederek adını Merkez ilçe finaline yazdıran takım oldu. Aldığı sonuçla İl Şampiyonluğu için oynanacak Final Grubuna da kalmayı garantileyen Edirne Koleji Basketbol Takımının başarısı Edirne’de büyük ses getirdi.

“TURNUVAYA BÜYÜK BİR HEYECAN VE MORALLE HAZIRLANDILAR”

ilk maçına Sağlık sorunları nedeniyle ilk maçına Sağlık sorunları nedeniyle eksik oyuncu kadrosu ile çıkan Edirne Koleji rakibi Edirne Lisesi’ni elinden kaçırmıştı. İkinci maçında karşılaştığı Özel Sınav Temel Anadolu Lisesini 77-65 mağlup eden Özel Edirne Koleji Basketbol Takımı turnuvada yoluna dolu dizgin devam ederek rakiplerinin korkulu rüyası olacağı sinyalini vermişti.

Okul Sporları Basketbol Genç Erkek İl Birinciliği müsabakalarının 4. maçında Süleyman Demirel Fen Lisesiyle karşılaşan Özel Edirne Koleji, oynadığı nefis oyun ve nefes kesen mücadele ile karşılaşmayı 78-69 Kazanıp, turnuvada merkez ilçe yarı finaline yükselmeye hak kazandı.

Aldığı bu kritik galibiyetle İl birinciliği yolunda son sürat ilerleyen Edirne Koleji, bugün oynadığı final maçında rakibi Edirne Kırkpınar Spor Lisesi’ni 72-60 mağlup ederek adını finale yazdırdı.

 814 total views,  10 views today

Next Post

ŞOFÖRLER ODASI BAŞKANI ALİ ŞAHİN ADAYLIĞINI AÇIKLADI.. “Bende eşitlik, adalet ve doğruluk vardır. Bunun haricinde hiçbir şey yapmam”

16 Ocak Tarihinde gerçekleşecek olan Edirne Şoförler ve Otomobilciler Odası Olağan Genel Kurulunda Mevcut Başkan Ali Şahin Yönetim Kurulu Başkanlığına Aday olduğunu açıkladı. Lalezar Restauran’ta düzenlenen Adaylık açıklamasına çok sayıda üye ve Oda Başkanları Şahin’e destek vermek için katılım sağladı. Yeniden aday olması için çok yoğun bir talep be büyük […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp