PRİMLERİ EKSİK YATANLAR İÇİN KANUN TEKLİFİ VERİLDİ

admin

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu kısa çalışma ödeneğinden yararlananların eksik kalan sigorta primlerinin Hazine tarafından karşılanması için kanun teklifi verdi.
Doç. Dr. Gaytancıoğlu pandemi nedeniyle kısa çalışma ödeneğinden yararlanan çalışanların sosyal güvenlik primleri eksik yattığını bu nedenle emeklilik için prim gün sayısını dolduramadıklarını ve mağdur olduklarını söyledi. “Devletin sosyal devlet olma niteliği gereği kısa çalışma ödeneğinden yararlananların sosyal güvenlik primlerini ödemesi gerekirdi” diyen Doç. Dr. Gaytancıoğlu yasa teklifiyle bu mağduriyeti ortadan kaldırmak istedikleri ifade etti.
CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu teklifin gerekçesini de şu şekilde açıkladı: “Ortaya çıkan mağduriyetlerin giderilmesi için kısa çalışma priminden yararlanan yurttaşlarımızın bu sürelerdeki sosyal güvenlik primleri hazinece ödenmesi gerekir. Getirilen teklifle kısa çalışma ödeneğinden yararlanan yurttaşlarımızın bu sürelerdeki sosyal güvenlik primlerinin hazinece karşılanması sağlanmaktadır. Böylelikle emeklilik için prim gün sayısını bekleyen yurttaşlarımızın mağduriyetleri giderilmektedir.”
Teklif yasalaştığı takdirde kısa çalışma ödeneğinden yararlanan ve bu nedenle primleri eksik yatan yurttaşların primleri hazinece ödenecek. Böylelikle emeklilik için prim gün sayısını bekleyen vatandaşlar emekli olabilecek.

 618 total views,  10 views today

Next Post

TERCAN: “EDİRNE’DE MHP’YE GÜVEN HER GEÇEN GÜN ARTIYOR”

MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan yaptığı açıklamada; “MHP’nin kapısı herkese sonuna kadar açıktır. MHP yuvadır, ocaktır, rahat edeceğiniz gönül bahçesidir, insan sevgisine önem verilen hak-hakikat kapısıdır. Edirne’de MHP’ye güven her geçen gün artıyor…Her vatandaşımızın uğrak yeridir MHP… Derdini, sıkıntısını, isteğini rahatlıkla anlatan çözüm isteyenin evidir MHP…Fakirin, fukaranın, kimsesizlerin ve […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp