Prof. Dr. Ahmet Günşen gazetemizi ziyaret etti

admin

T.Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekanlığına atanan Prof. Dr. Ahmet Günşen, Gazetemizi ziyaret etti. Edebiyat Fakültesi Dekanlığına yeni atandığını belirten Günşen  şunları kaydetti, “ Şu anda Dekan Vekiliyim. Karar YÖK’ten geliyor. Bu görevi bize layık gören rektörümüz Prof. Dr. Yener  Yörük’e teşekkür ederim. İnşallah onun güvenine layık oluruz. Bize inananları mahcup etmeden görevimizi  sürdüreceğiz. Edebiyat Fakültesi önemli bir fakülte. Bu Fakülteyi yerelde ve genelde daha üst düzeye getirme gayreti içinde olacağım. Bilim camiasına verilecek hizmetleri vereceğiz. Böylece yaptığımız görevin huzurunu duyarız. Bu bir bayrak yarışıdır.

AHMET GÜNŞEN EDİRNE AJANS'I ZİYARET ETTİ (1)

 

 

 

 

 

 

 

Bizden öncesi de vardı, bizden sonrası da olacaktır. Biz bir metrede aldığımız yarışı, görev süremiz boyunca iki metreye ulaştırma gayreti içinde olacağız. Biz bu yörenin çocuğuyuz. Burada doğduk. Burada öleceğiz. İnsan olarak bizim doğup büyüdüğümüz coğrafyanın, Balkanların merkezi olduğunu da düşündüğümüzde, Balkanlara verecek çok hizmetimiz olacağını düşünüyorum.

BALKANLARA YÖNELİK HİZMETİMİZ OLACAK 

Ben uzun yıllar Anadolu’da devletine milletine hizmet vermiş bir akademisyenim. Son yılda ise Balkanlara yönelik çalışmalarımı yoğunlaştırdım. 6 sene önce memleketime döndüm. Bu topraklarda öleceğim. Bizim bu topraklara ödeyemeyeceğimiz kadar borcumuz olduğu kanısındayım.  Bunu hep söyledim ve söylemeye de devam edeceğim. Bu arada gençleri motive etme görevimiz de var. Edebiyat Fakültesine geldiğim günden bu yana gençlerimizi motive etmeye çalışıyorum. Bugün biz bu kürsüdeyiz fakat yarın olmayacağız. Yerimizi dolduracak çocuklarımızın olması lazım. Bunları yetiştirme diye bir görevimiz de bulunmaktadır. Benim asli görevim hocalık, mesleğimi çok seviyorum” diyen Günşen siyaset konusu ile ilgili soruya  şu yanıtı verdi; “ ben  siyaseti istemedim talep üzerine görev aldım. Fırsat olsaydı; Edirne’ye çok yararlı hizmetler yapacağıma inanıyordum, hala da inanıyorum. Siyasetin argümanları çok farklı. Yarın ne olacağını bilemem Demirel’in dediği gibi 24 saat politikada çok uzun süredir. Bir işin içinde hizmet varsa, Edirne’ye hizmet varda ben hizmetten geri durmam. Şu anda çok net söylüyorum. Türkiye Cumhuriyetinin çok değerli bir Sağlık Bakanı var. Edirne’mizin milletvekili çok da değer verdiğim  saygın bir insan.

PİLAVDAN DÖNENİN KAŞIĞI KIRILSIN

O olduğu sürece siyasi düşünsem dahi, siyasi nezaketsizliği asla kabul etmem. Ben adayım diye ortaya çıkmam. Bakanımız varken siyasetin adını dahi telaffuz etmem. Bu arada şartlar nasıl olur, ben bilemem. Fakat bu Edirne’ye hizmet varsa şartlar da uygunsa “ pilavdan dönenin kaşığı kırılsın”diye konuştu.

AHMET GÜNŞEN EDİRNE AJANS'I ZİYARET ETTİ (2)

 

 

 

 

 

 

 

Mahalli basınla ilgili değerlendirme yapan Günşen mahalli basının çok önemli bir yeri olduğuna inanıyorum. Kentin ticari ve iktisadi anlamda  kalkınmasında yön verilip denetlenmesinde halk adına çok önemli hizmetler verdiğini , halkın bu manada gören gözü,duyan kulağı  ve vicdanı olduğuna inanıyorum. Basın çok önemlidir . Basınımız çok iyi şartlarda çalışmalıdır. Meslek ilkelerine uyarak, yönlendirici, bilgilendirici, aydınlatıcı görevini yerine getirmelidir. Yerel basında görev yapan basın mensuplarının emeklerini  ve gayretlerini takdirle karşılıyorum. Özveriyle görev yapıyorlar. Mahalli basının Edirnemizin geleceği açısından büyük katkıları olacağın inancındayım” diye konuştu.

 

Next Post

Özel Fehmi Irmak Kreş ve Gündüz Bakımevi törenle açıldı

Özel Fehmi Irmak Kreş ve Gündüz Bakımevi açılış törenine  Edirne Belediye Başkanı  Recep Gürkan, Emniyet Müdürü Dr. Rahmi Baştuğ,  Milli Eğitim Müdürü  Hüseyin Özcan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin Özbaş  ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Meclis Başkanı Mehmet Eren,  ETSO Başkan  Yardımcısı  Cavit Duvan,  Belediye Meclis Üyesi […]

EDİRNE AJANS MEDYA GRUBU

GAZETE-RADYO-MATBAA-TOPLU SMS-PROMOSYON
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp