projeyi başarılı bir şekilde yürüttük ve sona geldik

admin

BüyükanneninSandığı – Burgaz ve Edirne’nin Gelenek Topraklarında Yolculuk

           Avrupa Birliği Başkanlığının ulusal otorite görevini yürüttüğü Interreg- IPA Bulgaristan – Türkiye  Sınır Ötesi İşbirliği Programının ikinci teklif çağrısı kapsamında yürütülmekte olan CB005.2.23.064 sayılı ' Grandma's Chest – Journey In The Land Of Customs Of  Bourgas And Edirne ' '' BüyükanneninSandığı - Burgaz ve Edirne'nin Gelenek Topraklarında Yolculuk '' isimli proje 07.12.2019 tarihinde başladı ve 30.04.2021 tarihinde bitecektir. 

Mustafa Necati İlkokulu müdürü Burçin Ateş ‘ Lider Ortağımız Valshebstvo Anaokulu ile yürüttüğümüz projeyi başarılı bir şekilde yürüttük ve sona geldik. Sınır Ötesi iki okul öğrencileri velileri ve öğretmenleri ile bir araya geldi ve ortak proje çıktıları elde ettik. Öğrencilerimiz bölgenin gelenek ve göreneklerini öğrendiler paylaştılar ve benimsediler. Proje ile hedef grupta olan okul öğrencilerimiz ve velilerimiz yurt dışına iki kez çıkma ve Bulgaristan Burgaz ilinde gelenek ve görenekleri canlandırma şansına sahip oldu. Bu ziyaretler sırasında edindikleri deneyimler hayatları boyunca onlarla birlikte olacak. Proje uygulama süresince projenin amacı olan; ortak kültürel mirasa dayalı olarak sürdürülebilir turizm alanında işbirliği için sınır ötesi kapasiteyi güçlendirdik. Ortak kültürel mirasın değerlenmesi yoluyla sınır ötesi alanda sürdürülebilir turizmin güçlendirilmesine katkıda bulunduk .Gelenek ve göreneklerin canlandırılması yoluyla nesiller arası sınır ötesi işbirliğinin arttırılmasını sağladık. ” dedi.

Bu yayın , CCI Numarası 2014TC16I5CB005 olan Interreg-IPA Bulgaristan-Türkiye SÖİ Programı aracılığıyla Avrupa Birliği desteğiyle yayımlanmaktadır . Bu yayının içeriği tamamen  Mustafa Necati İlkokulu sorumluluğundadır  ve hiçbir şekilde Avrupa Birliğinin veya Programın Yönetim Makamının ve Ulusal Otoritenin görüşlerini yansıtmak için alıntılanamaz.

“Projeye, Interreg-IPA Bulgaristan-Türkiye SÖİ Programı aracılığıyla Avrupa Birliği tarafından eş finansman sağlanmaktadır.”

 247 total views,  2 views today

Next Post

SÖZÜN BİTTİĞİ YERDEYİZ... DEVLETTEN DESTEK BEKLİYORUZ

ETUS Başkanı Hakan Giyik, düzenlediği basın toplantısında Edirne Toplu Ulaşım Sitemi esnafı olarak olarak çalıştıkça zarar ettiklerini, zor durumda olduklarını ve arıza yapan araçlarını onaramayacak duruma geldiklerini ifade ederek; “TÜKENDİK BİTTİK ARTIK. DEVLETTEN DEDSTEK BEKLİYORUZ.” dedi. Yeni İmaret semtinde bulunan merkez tesislerinde açıklama yapan Edirne Şehir içi Toplu Taşıma Sitemi […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp