Protokol ve Esnaf Spor İçin Birleşti

admin

Edirne Protokolü ve Esnaflar “Sporun Birleştirici Gücü” sloganıyla Edirnespor ve Edirne Spor GK kulüplerinin birleşmesi için çalışma başlattı. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın önderliğinde yürütülen çalışmalarda gönüllü her esnafın adına çalıştıkları bankaya bir otomatik ödeme talimatı vererek her ay buradan 500 lira kesilmesi yolunda görüş birliğine varıldı.

Protokol ve Esnaf Spor İçin Birleşti (1)

 

 

 

 

 

 

 

Gerçekleştirilen organizasyona Vali Dursun Ali Şahin, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Başkanı Recep Zıpkınkurt, Edirne Esnaf Odaları Birliği (EDESOB) Başkanı Emin İnağ ve ETSO Meclis Başkanı Mehmet Eren’in yanı sıra Edirne’de değişik sektörlerde hizmet veren birçok esnaf katıldı.

Başkan Gürkan, burada yaptığı konuşmada 1966 yılında kurulan Edirnespor’un tarihine değinerek bazen başarıları, bazen de başarısızlıklarının olduğunu ama bunların sporun doğasında olan şeyler olduğunu belirtti.

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin’de yaptığı konuşmada bu toplantıların sadece Edirnespor için değil 6 ayda bir birliktelik amacıyla yapılması gerektiğine vurgu yaparak; “Bu güçlülüğün bir göstergesidir. Bazı şeyler telefonla görüşerek olmaz, yüz yüze görüşüldüğünde olur, neticeye en çabuk ulaşılır. Edirne ne kadar bir arada olursa o kadar hızlı yol alır. Mutlaka sorunlar vardır. Sorun olur, biz çözümleyeceğiz. O zaman sorun olmazsa insanlar monotonlaşır. Değişik bir hâl alır. İnsanın dinç ve enerjik kalması sorunları çözümlemekle olur” dedi.

Protokol ve Esnaf Spor İçin Birleşti (2)

 

 

 

 

 

 

 

Toplantıda daha sonra Edirnespor’un var olan yapılandırılmış borcunu açıklamak ve durumunu anlatmak üzere kürsüye gelen Kulüp Başkanı Erdem Güyümgüler toplam borcun 950 bin Lira civarında olduğunu belirtti.

 

 

 17 total views,  2 views today

Next Post

Edirne’de spor tek vücut olacak

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne’nin tanıtımına katkı sağlayan spor kulüplerinin el ele, kol kola yürüyerek, güçlenmesi gerektiğini belirtti.               Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Edirne’mizin kültür ve sanat şehri olmasının yanı sıra spor alanında da adından sıkça söz ettiriyoruz. Geçmiş yıllarda Edirne ve […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp