PTT Edirne Merkez Müdürü Bülent Yıldız Edirne Ajans Medya Grubunu ziyaret etti. Edirne  Ajans Medya grubunun departmanlarını ziyaret eden Yıldız, çalışmalar hakkında Şirket müdürü Necmi Engin’den çeşitli bilgiler aldı.

Gazetemize PTT’nin çalışmaları hakkında bilgi veren Yıldız; “Sayın Genel Müdürümüz Kenan Bozgeyik, Baş müdürümüz Bülent Uğurtepe’nin önderliğinde, PTT olarak başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin tüm illerinde Dünya Markaları ile ciddi anlamda çalışmalar yapıp, Onların ürünlerinin dağıtımını ülke genelinde biz yapıyoruz. PTT Genel Müdürlüğümüzün en büyük hedefi, 20 km’lik alanlar içerisinde vatandaşımızın ulaşabileceği ve PTT adına hizmet veren noktalar oluşturmaktır.Yani vatandaşın evinden çıktığı andan itibaren 20 dakikada bir PTT hizmet noktasına erişmesi lazım. Bu hedef doğrultusunda ilgili illerdeki Başmüdürlük ve Merkez Müdürlüklerde herkes bu anlamda bir çok çalışma yapmaktadır.

PTT verdiği birçok hizmetin yanında hazineye de büyük kaynak sağlamaktadır. Biliyorsunuz şu anda Dünya’nın en  çok önem verdiği e-ticaret biliyorsunuz. Bizimde PTT AVM’miz var. PTT AVM e ticaret sitemizi vatandaşlarımıza tanıtmaya çalışıyoruz. Avantajlarını da anlatmaya çalışıyoruz.

Bunun yanında bir diğer sloganımız olan “PTT Dünyanın yükünü taşır”. Kamuoyunda büyük ses getirdi. Bu sloganda Sayın Genel Müdürümüz Kenan beyin sloganıdır. Artık PTT Dünya çapında bir Dünya markası olma yolundadır. PTT’nin vatandaşımıza sağlamış olduğu bir güven var. Bu güvenden dolayı vatandaşlarımız tarafından ağırlıklı olarak tercih edilmektedir. Vatandaşın gönderileri, Hızlı, Güvenli ve gönderiye zarar vermeden varış noktasına ulaşmaktadır.

“PTT Kargo Türkiye’nin en ücra noktasına ulaşan Tek Kargodur”

Edirne’lilerin PTT’ye olan ilgisinin her geçen gün arttığına dikkat çeken Yıldız, “Bizim diğer rakiplerimize göre en önemli avantajımız, PTT Türkiye’nin en ücra noktasına ve her köşesine ulaşan tek kurumdur.Yani vatandaşın kargosu Türkiye’nin ulaşılamaz veya gidilemez denilen noktasına PTT Kargo ile güvenli bir şekilde ulaşmaktadır. Bunu da rakiplerimizin yapma şansı yok. En büyük avantajlarımızdan biri de budur. Biz aynı zamanda vatandaşın gönderilerini buradan Türkiye’nin her noktasına kilo bazında aynı ücretten taşıyoruz. Yani bir ile farklı diğer ile farklı taşıma ücreti söz konusu değildir. Bu da vatandaşlar tarafından tercih meselesidir. Şu anda Enflasyonla Topyekün Mücadele programı kapsamında ekonomiye katkı anlamında bir indirimimiz mevcuttur.” Dedi.

Daha sonra Şirket Müdürümüz Necmi Engin ile PTT Edirne Merkez Müdürü Bülent Yıldız Edirne Ajans Bünyesinde faaliyet gösteren 92,2 Radyo Su stüdyolarını ziyaret etti. Yıldız, Edirne’nin en köklü Radyo İstasyonu olan 92,2 Radyo Su’nun yayın politikası hakkında çeşitli bilgiler aldı.