PTT PERSONELİNE İLK YARDIM EĞİTİMİ

admin

İlk Yardım Eğitim Merkezi ile Türkiye’deki ilk üç belediyeden biri olan Edirne Belediyesi, PTT Personeline İlk Yardım Eğitimi verdi. Edirne PTT Başmüdürlüğü, Sağlık Bakanlığı’nın yayınladığı İlk Yardım Yönetmeliği gereğince personeline İlk Yardım Eğitim verilmesi için Edirne Belediyesi’nden talepte bulundu. Söz konusu talebi değerlendiren İlk Yardım Eğitim Merkezi ile Türkiye’deki ilk üç belediyeden biri olan Edirne Belediyesi; Edirne PTT Başmüdürlüğü personeline ve gönüllü olarak eğitim almak isteyen 2 esnafa İlk Yardım Eğitimi verdi. ETSO Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen İlk Yardım Eğitimi’nde İlk Yardım Eğitmeni Hemşire İnci Özer, Paramedik H. Dilara Dinç, Acil Tıp Teknisyeni İrem Dağdeviren tarafından ilk yardımın önemi ve doğru ilk yardım teknikleri anlatıldı.

İlk Yardım Eğitimi’ne Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu da eşlik etti. Dr. Tanrıkulu, “Ani olarak hastalanan veya yaralanan kimseye anında, olay yerinde ve çevre imkânlarından yararlanılarak yapılan, tıbbî olmayan geçici müdahaleye ilk yardım denir. İlkyardım için ihtiyacınız olan üç şey var: bilginiz, aklınız ve elleriniz. Korkmayın ama ilk yardımı ciddiye alın. Trafik kazası ve beklenmeyen doğal afetlerde insan sağlığı açısından ciddi önem taşıyan eğitimler sayesinde, kişilerin doğru ve hızlı bir müdahaleyle hayatta kalması sağlanabilir.

İlk Yardım Eğitimi, çocuk sahibi olanların, eğitimcilerin, yaşlı bakanların ve belli bir sayıdan kalabalık çalışanın olduğu iş yerinde çalışanların alması gereken bir eğitimdir. Hiç kuşkusuz ki meydana gelebilecek olay ya da kaza sonrasında yapılacak olan kurtarma operasyonunda uygulanan ilk yardım, bilinçli yani eğitim almış kimseler tarafından yapılması kazazedelerin hayatlarını kurtarır; sakat kalmalarının da önüne geçer. Edirne Belediyesi olarak bu konuda hayati bir görevi yerine getirmeye devam ediyoruz” dedi.

 573 total views,  2 views today

Next Post

Cumhur Deniz Uysal’ın ismi Yaşadığı Sokağa verildi

Yakalandığı amansız rahatsızlık sonucunda 3 Ocak 2019 tarihinde hayatını kaybeden Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi 2. Sınıf Öğrencisi Cumhur Deniz Uysal’ın ismi evinin bulunduğu sokağa verildi. Jandarma Karşısı Kız Öğrenci Yurdu yanında düzenlenen törene Cumhur Deniz Uysal’ın Annesi Aynur Uysal , Babası Alparslan Uysal , Babaannesi, okul arkadaşları yakınları, Edirne Belediye […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp