Pul Sergisi Devecihan’da Açıldı

admin

PTT Edirne Başmüdürlüğü tarafından düzenlenen, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Devecihan sergi salonunda, pul sergisi açılışı gerçekleştirildi.

Pul sergisi açılışına, Edirne Valisi Hasan Duruer, Belediye Başkan Yardımcısı, Dr.Ertuğrul Tanrıkulu, İl Jandarma Alay komutanı Selman Kömürcü, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Şaban Arda ve İmam Hatip ortaokulu öğrencileri katıldı.

Pul sergisinin açılış konuşmasını yapan PTT Edirne Başmüdürü Aydın Gündüzalp, her yıl olduğu gibi bu yılda pul sergisini açtıklarını dile getirerek, pul sergisini 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında gerçekleştirdiklerini ifade etti. Gündüzalp, 22 Nisan ile 24 Nisan arasında 3 gün boyunca serginin açık olacağını belirtti.

Edirne Valisi Hasan Duruer de pul biriktirmenin güzel bir alışkanlık olduğunu belirterek, “Keşke bu güzel alışkınları çocuklarımıza kazandırabilsek. Türkiye’de bildiğim kadarıyla en büyük pul koleksiyonlarından biri var. Mehmet Edip Ağaoğulları’na ait çok güzel bir pul koleksiyonu, Edirne’yi yüz akı ile temsil eden birisi olduğunu söyleyebilirim. Serginin açılmasında hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Çocuklarımızın da böyle güzel alışkanlıkları kazanmasını temenni ediyorum” dedi.

Sergiyi Vali Hasan Duruer’in öncülüğünde öğrenciler kurdelesini keserek açılışı gerçekleşti. Vali Hasan Duruer sergide bulunan pullara ilgi göstererek tek tek gezdi. Ayrıca sergiye katılan öğrencilere PTT Edirne Başmüdürlüğü tarafından kitap hediye edildi.AW000826

 188 total views,  2 views today

Next Post

BUGÜN UNUTULMAZ

Kurtuluş savaşımızın önderlerinin ne  büyük zorluklara katlanarak bu güzel yurdu bizlere kazandırdıklarını  biliyoruz. Ülkemizin temelini atanlar Türkiye Cumhuriyetinin sağlıklı yaşamasında en büyük güvencenin genç nesil olacağını dikkate alarak, Dünya’da ilk kez  ülkenin  gelecekte emanet edeceği  gençler adına bir bayram  armağan ettiler. Böylece gençlere  güvenlerini belirttiler. Atatürk’ün konuşmalarına baktığımızda “Gençler ümid- […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp