Rafet Sezen; “Bu vatan şehitlerimiz ve gazilerimizin sayesinde bizlere emanet edildi.”

admin

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Edirne İl Müdürlüğünce düzenlenen, Devlet Övünç Madalyası ve Beratı tevcih töreninde konuşan AK Parti Edirne Milletvekili Rafet Sezen, Bu vatanın şehitlerimiz ve gazilerimizin sayesinde bizlere emanet edildiğine vurgu yaparak konuşmasına şöyle devam etti; “Bu gece Edirne’de önemli bir gece. Biz şehit ailelerimize ve gazilerimize ne versek bunun karşılığı mümkün değil. Ben öncelikle vatanımızdaki Afrin’de, Çukurca’da en son şehit düşen kardeşlerimiz başta olmak üzere tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına, gazilerimize de,  Allah rahmet eylesin diyorum, mekanları cennet olsun. Hayatta olan gazi kardeşlerimize de acil şifalar, hayırlı ömürler diliyorum. Övünç madalyası güzel bir destek ve bir onur Ama şehit aileleri bizim için çok değerli ve çok kıymetli.

“Biz de bu vatan için canımızı vermeye her zaman hazırız.”

Gazi kardeşlerimiz de aynı şekilde. Çünkü onlar hayatlarını bu uğurda feda etmeye her zaman hazır oldular. Vatanımızın bölünmemesi için, vatanımızı korumak için her türlü zorluğa ve güçlüğe göğüs gererek hayatlarını feda ettiler. Biz onlara ne kadar şükran borcu olsa ödememiz mümkün değil. Şehit ailelerimizin ve gazilerimizin her zaman yanındayız. Bugün vekiliz ama yarında insan olarak şehitlerimizin ve gazilerimizin hep yanında olmaya devam edeceğiz. Çünkü bu vatanı bizlere emanet eden Çanakkale’de, Dumlupınar’da, ülkemizin dört bir bucağında mücadele veren geçmişteki şehitlerimizdir.  Bizler bu ülkede bugün şehitlerimizin sayesinde rahat nefes alabiliyoruz. Bu vatan şehitlerimiz ve gazilerimizin sayesinde bizlere emanet edildi. İlelebet te onu korumak hepimizin görevidir. Ama şehit ailelerimizin acısını da her zaman paylaşmaya devam ediyoruz. Sizlerin acınız bizim acımızdır. Biz de bu vatan için canımızı vermeye her zaman hazırız.”

 99 total views,  2 views today

Next Post

Vali Özdemir; “Türk ordusu ve Türk Milletiyle ne kadar gurur duysak azdır.”

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Edirne İl Müdürlüğünce düzenenlenen, Devlet Övünç Madalyası ve Beratı tevcih töreninde konuşan Edirne Valisi Günay Özdemir, ülkemizin bağımsızlığını ve hürriyetini şehit ailelerinin evlatları ve gazilerimiz sayesinde koruduğunu ifade ederek sözlerine şöyle devam etti; “Öncelikle, Afrin’de 10 gündür devam eden Zeytindalı operasyonunda görev yapan askerlerimizi inşallah […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp