Rafet SEZEN “Edirne için varız”

admin

Rafet SEZEN “Edirne için varız” (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü ve Bakan Yardımcımız Hasan Ali ÇELİK tarafından düzenlenen toplantıda Edirne deki mevcut sanayi tesisleri ve Lalapaşa Organize Sanayinin durumu ve problemleriyle; Keşan da kurulma aşamasında olan Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ve Uzunköprü Organize Sanayi Bölgesinin durumu ve Edirne İl çapında mevcut Küçük Sanayi Sitelerinin çalışma durumları sorunları ve yapılması gereken düzenlemeler üzerinde karşılıklı görüş alış verişinde bulunuldu.

Rafet SEZEN “Edirne için varız” (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

Üretimde reform paketi kanununun hazırlandığı bu nedenle üretim safhalarında oluşan problem ve sorunların ortadan kaldırılması ile ilgili kanuni düzenleme çalışması başlatılmış olup en kısa sürede kanun çıkartılacaktır. Küçük orta ve büyük ölçekli sanayi tesislerinin desteklenmesi ve KOSGEB kredileri ve faizsiz destekler ile ilgili bilgiler alındı.

AB – Türkiye Mali İşbirliği – Katılım Öncesi Yatırım Aracı ile Bakanlığımızın öncülüğünde Türkiye’de Kümelenme İhracatın teşvik edilmesi, Yeni Teknolojiler, Risk Sermayesi, Kredi Garanti Fonu, Belgelendirme ve Standardizasyon, Araştırma Geliştirme, İnovasyon, Bilişim Alt Yapısı ve Fikri Mülkiyet Hakları konusunda proje bazlı desteklemelerin kullanılmasında her türlü desteğin verilmesi konularının görüşüldüğü toplantının sonunda İlimiz ile ilgili konularda İl bazında açıklamalar yapılıp Bakanlığımızın desteği yanımızdadır diyen SEZEN Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü ile Bakan Yardımcımız Hasan Ali ÇELİK’ e çok faydalı bir toplantı düzenledikleri için teşekkür ediyor ve saygılarımı sunuyorum. Dedi.

 

 186 total views,  2 views today

Next Post

TYBB Olağan Genel Kurulu Keşan’da yapılıyor

                Türkiye Yerel Basın Birliği Edirne Şubesi’nin 1. Olağan Genel Kurulu       14 Ağustos Pazar Günü yapılacak. Demir Yine Aday… Türkiye Yerel Basın Birliği Edirne Şube Başkanı Erdoğan Demir, şubenin 1.Olağan Genel Kurul Toplantısı’nın 14 Ağustos 2016 Pazar günü yapılacağını belirtti. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp