Rafet SEZEN’den çiftçiye müjde

admin

rafet sezen

 

 

 

 

 

 

Ak Parti Edirne Milletvekili Tarım Orman Ve Köy işleri Komisyonu Üyesi Rafet SEZEN ve Ak Parti Trakya Bölgesi Milletvekillerinin yoğun girişimleri sonucunda buğday alım fiyatları açıklandı.

Ak Parti Edirne Milletvekili SEZEN yaptığı açıklamada 2016 yılı için hububat müdahale alım fiyatını Anadolu sert kırmızı buğday için ton başına 910 lira olarak belirlendiğini söyledi.

Bu fiyata kaliteye göre yüzde 7’ye kadar ilave prim uygulanacağını kaydeden SEZEN ayrıca Toprak Mahsulleri Ofisi’nin bugüne kadar çiftçiden aldığı yükleme ve boşaltma ücretini de artık alınmayacağını ve ürünlerini taahhütname karşılığı TMO’ya veren çiftçiler satmak isterlerse ürün bedellerinin tamamını bayramdan önce peşin alabileceklerinin de müjdesini verdi. Kırmızı Sert 1. Grup 910tl / ton2.Grup 865 tl / ton Düşük Vasıflı Ekmeklik Buğday 765 tl / ton olarak açıklanan Buğday alım fiyatlarından duyduğu memnuniyeti dile getiren SEZEN başta Sayın Başbakanımız Binali YILDIRIM ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Faruk ÇELİK e çiftçilerimiz adına teşekkürlerimi sunar Çiftçilerimize bol bereketli ve hayırlı hasatlar dilerim dedi.

 

 

 97 total views,  2 views today

Next Post

Arasta esnafı, işlerin açılmasını bekliyor

                Arasta esnafları yaptıkları açıklamada; “ Arasta’da ramazan öncesinde hafta içi günlerde çarşıda az da olsa hareketlilik vardı. Ufak tefek alışveriş oluyordu. Şu anda saat öğlene yakın 12.00 birçok arkadaşımız siftah yapmadı. Sıcak havanın etkisi okulların kapalı olmasının etkisi mi yoksa halkın maddi […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp