Ramazan Bayramı Başladı..! İyi Bayramlar…

admin

Edirne’de Bayram namazı sabah saat 06,58’de kılındı. bayram namazını kılmak için Sabah’ın erken saatlerinde camilere gelen vatandaşlar bayram namazını kıldı.

Her bayram olduğu gibi Ramazan Bayramının 1. gününde de  Edirne’de başta Selimiye ve Eski camii olmak üzere tüm camiler doldu taştı. Edirne’de Bayram namazı 06,58’de kılındı.

BAYRAMM

Osmanlı padişahı II. Selim’in Mimar Sinan’a yaptırdığı ve Sinan’ın 90 yaşında yaptığı ve “ustalık eserim” dediği, gerek Mimar Sinan’ın gerek Osmanlı mimarisinin en önemli yapıtlarından biri olan Selimiye Camii bu sabah bayram namazı için gelen binlerce kişiyi ağırladı.

bayram1

Yaklaşık olarak 10 bin kişinin namaz kıldığı camide içeride yer bulamayanlar, cami bahçesi ve çevresinde yerlere kilim sererek ibadet etti. Caminin tamamen dolması üzerine, iç avlu ve bahçeye serilen seccadeler üzerinde de namaz kılınarak ibadet edildi ve binlerce insan, ellerini açarak Allah’a şükretti.

Tarihi kent Edirne, Ramazan Ayı boyunca Türkiye’nin 4 bir yanından gelen misafirlerin yoğun ilgisine ev sahipliği yapmıştı. Aynı yoğunluk bayram sabahı yani bu sabah ta yaşandı.

bayram8   bayram3 bayram4 bayram5 bayram6 bayram7

 

Özellikle Gurbetçilerin bayram tatili için yurda dönüşü nedeniyle bir çok gurbetçimiz de Bayram namazını Edirne’de Tarihi Selimiye camiinde kıldı. Dualar edildi. Bayram namazı bitiminde camiye gelen vatandaşlar kendi aralarında bayramlaşıyorlar. Kısacası Edirne’de bayram sevinci her yıl olduğu gibi  bu bayram da artarak devam ediyor..

bayram2

 

“Bayram Boyunca OTOPARKLAR Ücretsiz”

 

Öte yandan Edirnelilerin huzurlu bir bayram geçirmesi için Edirne Belediyesi tarafından bir çok önlem alındı. Bunlardan en önemlisi Mezarlık ziyareti yapacak olan başta yaşlılar olmak üzere tüm vatandaşlarımıza ücretsiz olarak ulaşım hizmeti Edirne Belediyesi tarafından sağlanıyor. Yine Belediye tarafından işletilen cadde üzerinde bulunan parkmetreler gelen misafirlere ve Edirnelilere bayram süresince ücretsiz olarak hizmet verecek.. Bayram nedeniyle Edirne’de ki tüm restoranlar Zabıtalar tarafından denetlenip fiyat tarifeleri konusunda uyarıldı.

 

EDİRNE’de  Bayram sevinci  Kral FM Canlı yayınında anlatıldı.

 

Türkiye’nin en çok dinlenen Radyolarından KRAL FM bu sabah Edirne’deki bayram coşkusunu tüm Türkiye ile paylaşmak için Edirne’den canlı yayın yaptı. Edirne Ajans Medya Grubu Genel Yayın Yönetmeni Necmi Engin Kral FM’de canlı yayına bağlandı ve Edirne’de bayram sevincini KRAL FM dinleyicileri ile paylaştı. Canlı yayında konuşan ENGİN; “Türkiye’yi Avrupaya bağlayan, nehirleriyle, Sınır kapılarıyla, Geçmişte bir çok padişahı ve Hürrem Sultan gibi çok değerli sultanları saraylarında ağırlamış, Camiler şehri, Serhad kenti Edirne’den mutlu Bayramlar… Edirne Ajans Medya Grubu Genel yayın yönetmeni Necmi Engin olarak kurumum adına,  başta  Sultan Ahmet camii meydanında bulunan ve Tüm Türkiye ile bizi buluşturan  siz değerli Kral FM ailesinin, Sevgili Edirne Halkımızın ve tüm İslam aleminin Mübarek Ramazan Bayramını kutluyoruz..  Böyle bir yayın gerçekleştirdiğiniz için sizi ayrıca tebrik ediyoruz.

Her bayram olduğu gibi Ramazan Bayramının 1. gününde de  Edirne’de başta Selimiye ve Eski camii olmak üzere tüm camiler doldu taştı. Edirne’de Bayram namazı 06,58’de kılındı.  Bizler de şu anda Selimiye camii meydanındayız.

Osmanlı padişahı II. Selim’in Mimar Sinan’a yaptırdığı ve Sinan’ın 90 yaşında yaptığı ve “ustalık eserim” dediği, gerek Mimar Sinan’ın gerek Osmanlı mimarisinin en önemli yapıtlarından biri olan Selimiye Camii bu sabah bayram namazı için gelen yaklaşık 10.000 kişiyi ağırladı.

Yaklaşık 10 bin kişinin namaz kıldığı camide içeride yer bulamayanlar, cami bahçesi ve çevresinde yerlere kilim sererek ibadet etti. Caminin tamamen dolması üzerine, iç avlu ve bahçeye serilen seccadeler üzerinde de namaz kılınarak ibadet edildi ve binlerce insan, ellerini açarak Allah’a şükretti.

Tarihi kent Edirne, Ramazan Ayı boyunca Türkiye’nin 4 bir yanından gelen misafirlerin yoğun ilgisine ev sahipliği yapmıştı. Aynı yoğunluk bayram sabahı yani bu sabah ta yaşandı.

Özellikle Gurbetçilerin bayram tatili için yurda dönüşü nedeniyle bir çok gurbetçimiz de Bayram namazını Edirne’de özellikle Selimiye camiinde kıldı. Dualar edildi. Bayram namazı bitiminde camiye gelen vatandaşlar kendi aralarında bayramlaşıyorlar. Kısacası Edirne’de bayram sevinci her yıl olduğu gibi  bu bayram da artarak devam ediyor” dedi.

Edirne Ajans Medya Grubu olarak Başta Edirneliler olmak üzere,  Tüm İslam aleminin Mübarek Ramazan Bayramını Kutlarız.

 184 total views,  2 views today

Next Post

SEÇİM SONRASI UNUTULAN KONU.!

Her mahalli ve Milletvekili seçimi sonucunda ülkenin dört bir yöresinden seçime karşı itirazlar başlar. Fakat bu itirazlardan her nedense hiçbir  sonuç alınamaz. Seçimin hileli yapıldığı konusuna itiraz yetmez, elde somut delil olması gerekir. Verilen oya sahip çıkılmalı. Seçimlerin hileli yapıldığı  konusunda her zaman  kamuoyunda endişeler var. Seçimlerde istediğini bulamayan, sonuçlarından […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp