Ramazan Eğlenceleri Edirne Halkı’ndan yoğun ilgi görüyor

admin

Edirne Belediye Başkanlığı tarafından, Edirne’de eski ramazan gecelerinin yaşatılması amacıyla her akşam farklı bir mahallede düzenlenen, ramazan eğlenceleri Edirne Halkı’ndan büyük ilgi görüyor.

EDİRNE BELEDİYESİ RAMAZAN EĞLENCELERİ

Edirne’de bir ilki gerçekleştiren Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 1. Geleneksel Mahallede Ramazan Eğlenceleri’ne bizzat katılarak, vatandaşlarla birlikte Ramazan eğlencelerini izliyor.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, konuyla ilgili olarak, “Edirne Belediyesi olarak, o eski ramazanları Edirne’de canlandırmak, gençlerimize Hacivat ile Karagöz’ü, Orta Oyunu’nu tanıtmak istedik. Toplumların var olmasında örf ve adetlerin geleceğe taşınmasının önemini biliyoruz. Edirne Belediyesi olarak unutulmaya yüz tutmuş olan Ramazan eğlencelerini, Edirne’de halkımızla birlikte yaşamak istedik. Ramazan boyunca her mahallemizde gerçekleştirmeye devam ettiğimiz etkinliklerle eski ramazanların tadını hep birlikte yaşamaya devam ediyoruz.” diyerek, mahallelerde ki ramazan eğlencelerini vatandaşlarla birlikte izliyor.

EDİRNE BELEDİYESİ RAMAZAN EĞLENCELERİ (3)

Edirneli vatandaşlar, Edirne Belediyesinin düzenlemiş olduğu Ramazan eğlenceleri için Başkan Recep Gürkan başta olmak üzere, tüm ekibine teşekkür ederek, “Edirne’de bugüne kadar böyle bir etkinlik düzenlenmemişti. Başkanımız Recep Gürkan’a ve ekibine teşekkür ediyoruz. Hem biz büyükler çocukluğumuza dönüyor. Hacivat Karagöz’le hasret gideriyoruz; hem de çocuklarımız Hacivat ile Karagöz’ü, Orta oyununu, meddah’ı tanımış oluyorlar. Geçmiş güzelliklerimizi geleceğe taşımak çok önemli ve Edirne Belediye Başkanımız böyle bir etkinlikle bunu başarıyor. Başkanımızın da bizzat bu eğlencelere katılarak, bizlerle birlikte olması da çok önemli. Kendisine tekrardan teşekkür ediyoruz.” dediler.

EDİRNE BELEDİYESİ RAMAZAN EĞLENCELERİ (7)

Ramazan Eğlenceleri her akşam farklı mahallelerde düzenlenmeye devam ederken, önümüzdeki günlerde ki etkinlik programı şu şekilde:

10 Temmuz 2014-Meydan Mahallesi-Mahalle Meydanı

11 Temmuz 2014-Talatpaşa Mahallesi-Köy Minibüsleri Durağı

12 Temmuz 2014-Şükrüpaşa Mahallesi-Muhtarlık Arkası Çocuk Parkı

13 Temmuz 2014-Yıldırım Hacısarraf Mahallesi-Merkez Belediye Parkı

14 Temmuz 2014-Dilaverbey Mahallesi-İstiklal İlkokulu

15 Temmuz 2014-Nişancıpaşa Mahallesi-50.Yıl İlkokulu

16 Temmuz 2014-Sabuni Mahallesi-İnönü İlkokulu

17 Temmuz 2014-Sarıcapaşa Mahallesi-Kurutuluş İlkokulu

18 Temmuz 2014 Fatih Mahallesi-Alper Yazoğlu Ortaokulu

19 Temmuz 2014-Şükrüpaşa Mahallesi-Gölet

20 Temmuz 2014-Umurbey Mahallesi-Gazi İlkokulu

21 Temmuz 2014-Yancıkçışahin Mahallesi-Şükrüpaşa İlkokulu

22 Temmuz 2014-Yeniimaret Mahallesi-Mithatpaşa İlkokulu

23 Temmuz 2014-KADİR GECESİ-Saraçlar Caddesi

24 Temmuz 2014-Karaağaç Mahallesi-Karaağaç Yatılı Bölge Ortaokulu

25 Temmuz 2014-Yıldırım Beyazıt Mahallesi-Kahveler Arkası Meydan

26 Temmuz 2014-Toki 1-Lalaşahin Paşa İlkokulu

27 Temmuz 2014-Menzilahir Mahallesi-Fevzipaşa İlkokulu

EDİRNE BELEDİYESİ RAMAZAN EĞLENCELERİ (4)

 

 89 total views,  2 views today

Next Post

BU İŞ CİDDİYE ALINMALI!

Edirne bazı konularda ilkler arasında yer alıyor. Bu ilkler bizi yücelten ilkler değil. Bunlar neler. Boşanmada Edirne ilk iller arasında bulunuyor. Yine son yıllarda ortaya çıkan Bonzai illeti konusunda da Edirne yine ön sıralarda bulunuyor. İntihar olaylarında da Edirne’miz ön sıralarda. Herkesi söylediği gibi alkol kullanımında bizi geçen muhafazakâr iller […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp