Recep Gürkan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Doğru haber verme, özgür ve tarafsız olma, hukukun evrensel standartlarını koruma ve kişi haklarına saygıyı hiçbir zaman unutmadan çalışmalarına devam eden, yaptığı görev gereği bir anlamda kamu görevi ifa etmekte olan basın çalışanlarının “Çalışan Gazetecileri Gününü” kutluyorum.

recep-gürkan-edirne

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Basın, milletin müşterek sesidir. Bir milleti aydınlatma ve irşatta, bir millete muhtaç olduğu fikri gıdayı vermekte, hulasa bir milletin hedefi saadet olan müşterek bir istikamette yürümesini teminde, basın başlı başına bir kuvvet, bir mektep, bir rehberdir” ifadelerinden hareketle ülkemizde basının özgürce çalışmasına imkân verecek ortamı yaratmak mevcut siyasi partilerin öncelikli görevi olmalıdır.

İktidar partisini yapmış olduğu uygulamalar basın mensuplarının bağımsızlıklarına gölge düşürmeye devam etmektedir. Tutuklu gazeteciler sıralamasında birinci ülke olduğumuz ortadadır. Haber alma ve ifade özgürlüğünün önündeki engellere her gün bir yenisi eklenmeye devam etmektedir. Basındaki işsizlik ve düşük ücretle çalışma rekor düzeydedir. İletişim fakültelerinin mezunları çaresiz, yarınsız durumdadır.

Ülke olarak yaşadığımız son olaylar çok açık bir şekilde göstermiştir ki; Ülkemizde demokrasinin ve özgürlüklerin gelişmesi adına, özgür, güçlü, yol gösterici, rahatça gördüğü eksiklikleri dile getirebilen, her türlü baskıdan uzak bir basına ihtiyacımız bulunmaktadır.

İşte bu bağlamda gücünü kamuoyu desteğinden alan, halkın haber alma hakkını sağlamak için her türlü fedakârlığı yapan çalışan gazetecilerimizin bu anlamlı gününü bir kez daha kutluyor, görevleri başında hayatını kaybeden basın şehitlerine Allah’tan rahmet, tüm basın çalışanlarına da selam ve saygılarımı sunuyorum.

 253 total views,  5 views today

Next Post

Edirne Emniyet Müdürlüğü Son 1 yılı değerlendirdi

Haber – Foto: FİKRİ AK Polis Bahçesinde yapılan basın toplantısında Edirne Emniyetinin bir yıllık çalışmaları gündeme getirildi. Edirne Emniyet Cemil Ceylan ve Tüm emniyet birimlerinin katıldığı toplantıda konuşan Ceylan Edirne’de gençler arasında suç oranının arttığına dikkat çekerek bu suçların önlenmesinde ailelere de büyük görev düştüğü uyarısında bulundu. Edirne’nin huzurlu ve […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp