Recep Gürkan Göreve Başladı.. İlk mesaj; “Edirne Belediyesi’nde herkesin bir sandalyesi ve odası var”

admin

Recep Gürkan Göreve Başladı.. İlk mesaj; “Edirne Belediyesi’nde herkesin bir sandalyesi ve odası var”

Edirne’nin sevgilisi, Edirne’nin Gururu Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan Mahşeri bir kalabalık eşliğinde mazbatasını alarak Tüm Edirne Halkına eşit bir hizmet anlayışıyla görevine başladı.

Edirne Adliye Sarayı Konferans Salonunda büyük bir katılımla gerçekleşen törende Gürkan’a mazbatasını Edirne Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Celal Peker takdim etti. 

“Edirne hepimizin kenti”

Açılış konuşmasından sonra Mazbatasını teslim almak üzere sahneye davet edilen CHP Edirne Belediye Başkan Adayı Gürkan’a mazbatasını Edirne Merkez İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Celal Peker takdim etti. Burada kısa bir konuşma yapan Başkan Gürkan; “Edirne hepimizin kenti ve Edirne’yi hiçbir parti ayırımı gözetmeksizin ve herkese eşit hizmet götürerek hep beraber yönetmeye devam edeceğiz. Hepimize hayırlı olsun” dedi.

Mazbata teslim töreni ardından Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, İl Genel Meclis ve Belediye meclis Üyeleri, İlçe Başkanları ve parti yöneticileri ile birilikte günün anısında Edirne Adliye Sarayı önünde basına hatıra pozu verdi.

Daha sonra Belediye Başkanı Recep Gürkan ve CHP’nin 19 meclis üyesi Atatürk Anıtı’na gelerek, anıta çelenk sundu. Çok sayıda vatandaşın da katıldığı anıttaki törenin ardından Başkan Gürkan ve beraberindekiler Edirne Belediye Binası’na geldi.

“Edirne Belediyesi Önünde mahşeri Kalabalık”

Recep Gürkan ve beraberindekiler Edirne Belediyesi önünde yüzlerce Edirneli tarafından Kırkpınar’ın efsane Davul Zurna ekibi eşliğinde karşılandı. Belediye Başkanlığı önünde Edirne Belediyesi Çalışanları, daire müdürleri, Başkan Yardımcıları ve Edirneliler tarafından karşılanan Başkan Gürkan’a Edirneliler “Sonuna kadar yanındayız, Adam gibi adam Recep Gürkan Başkan” mesajı verdi. Yüzlerce Edirneli, Belediye Binası önüne gelerek Gürkan’ı tebrik edip yeni dönemde başarı dileklerini sundu.   Başkan Gürkan için Belediye önünde Halk oyunları ekibi tarafından gösteri düzenledi. Halk oyunları ekibi tarafından Gürkan’a bir demet kırmızı karanfil takdim edildi. Başkan Gürkan da karanfilleri halk oyunları ekibinde görev yapan bayanlara ve eşi Esra Çevik Gürkan’a hediye etti.

Belediye Binasının Girişinde Gürkan’ı karşılayan Belediye ve Özel Kalem Müdürlüğü çalışanları, Başkan Yardımcıları Hakan İşcan, Hüsnü Güler, Ertuğrul Tanrıkulu ve daire Müdürleri, Gürkan’a Çiçek takdim etti.

“Edirne Belediyesi’nde herkesin bir sandalyesi ve odası vardır”

Edirnelilerden aldığı destekle Bir 5 yıl daha halkı yönetmek için Edirnelilerin görev verdiği Edirne Belediyesi önünden bütün Edirne halkına seslenen Gürkan; ““Edirne Belediyesi”, Edirne’de nefes alan, yaşayan, Edirne’nin toprağına basan, Edirne’nin havasını teneffüs eden, herkesin belediyesidir.  Bu belediye Seçkinlerin ve elitlerin belediyesi değildir, Bir partinin belediyesi değildir. Yüreği bu kent için atan, bu şehir için atan, bu ülke ve millet için atan herkesin bu belediyede oturacak bir sandalyesi, bir koltuğu ve bir odası vardır,  her zamanda böyle olacaktır. Biz birileri gibi “Aman şuradan oy alamadık, buradan alamadık hadi göreceğiz bakalım” demedik ve demeyeceğiz. Dersek te dilimiz kopsun. Biz asla kimsenin karşısında boyun eğmedik. Ama hakkımızı da sonuna kadar aradık. Bundan sonra da kimsenin hakkına bakmayız, ama hakkımızı da kimseye yedirmeyeceğiz.” Dedi.

“Teşekkür ziyaretlerine en düşük oy aldığımız mahalleden başlayacağız”

Önümüzdeki hafta teşekkür gezilerine başlayacağını söyleyen Gürkan; “İlk ziyaret edeceğimiz mahalle birileri gibi en çok oy aldığımız mahalle değil, en düşük oy aldığımız mahalleden başlayarak olacak. Bundan emin olun.” dedi.

“En zor o zor kararı Edirne için, Edirneliler için verdik”

Önceki döneminde başlanan bütün işlerin büyük bir hızla biteceğini ifade eden Gürkan; “Başladığımı bütün işler, altyapı da, yollar da bitecek. Geçtiğimiz dönem zor bir karar verdik. Edirne’nin geleceğini kurtarmak mı? Recep Gürkan’ın geleceğini düşünmek mi?… Ben elbette biliyordum ki altyapı işleri zordur. 30 yıldır yapılmayanları yapmak zordu. Yeni bir çöplük yapmak, yeni çevre yolları açmak, arıtmayı yapmak, elektrik üretmek, elektrik fabrikasını restore etmek zordu.   Ben de bilirdim Şıkır şıkır yollar yapmak ve her tarafı çiçekle, böcekle doldurmayı… Ama o zaman Edirne’nin geleceğini kurtaramazdım. İşte en zor o zor kararı Edirne için, Edirneliler için verdik. Bildiğimizden şaşmadık, Edirnelilerin bizi anlayacağından emindik ve anladılar.  Millet ittifakı olarak çıktığımız bu yolda geçen dönem 17’sini aldığımız Meclis üyeliğinin bu dönem 19’unu aldık.  Oylarımız düştü diyorlarmış… Geçen dönem 35 bin 500 oyla kazandığımız belediyeyi bu dönem 42 bin 388 oyla kazandık. % 37 ile kazanmıştık. % 45’le kazandık. Nasıl düştü oylarımız… Arkadaşların geçen dönem toplam 47 bin oyu vardı… Şimdi 38 bin oyu var. Kimin oyu düştü. Ben Edirnelilere hep güvendim. Hep inandım hep inanmaya da devam edeceğim.

“Akşener ve Kılıçdaroğlu’na Selam olsun”

Edirne Belediyesi’nin tarihi binası önünden, Bir tarafımız Osmanlı mimarisinin başlangıcı Eski Camii, bir tarafımız Osmanlı Mimarisinin zirvesi muhteşem Selimiye’den iki değerli insana seslenmek istiyorum; “Onlar yola çıkarken kendilerini düşünmediler. Edirne Belediyesi önünden Sayın Meral Akşener ve Kemal Kılıçdaroğlu’na selam olsun diyorum” dedi.

“Bu seçim Bel altıları ve bel üstlerinin, her şeyin birbirine karıştığı bir seçim oldu.”

Gürkan; “31 Mart’ta yapılan seçimlerde halkımız hepimize  bir 5 yıl daha görev verdi. Bize oy veren vermeyen bütün Edirnelilere ve hemşerilerimize minnettarız. Onlara en iyi şekilde, en güzel şekilde ayırımsız, ötekileştirmeden, kimseyi bizdendi, değildi deyip bakmadan hizmet etmeyi sürdüreceğiz. Edirne’mizin 24 mahallesinin tümüne buradan en derin sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz. Sağ olsunlar, var olsunlar. Bu seçim Bel altlarının, bel üstlerinin, her şeyin birbirine karıştığı bir seçim oldu. Edirne’mizde de, Türkiye’de de böyle oldu. O kadar çirkefleşmeler, iftiralar, kumpaslar yapıldı ki, sadece Recep Gürkan’a değil, Ekrem İmamoğlu’na hala yapılmaya çalışılıyor. Yılmaz Büyükerşen’e Tunç Soyer’e, Mansur Yavaş’a, Meral Akşener’e, Kemal Kılıçdaroğlu’na aklınıza kim gelirse…  Oysa bu saydığım isimlerin, yani bizlerin, hayatları boyunca Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet payidar kılmaktan başka hiçbir derdi olmamış  ve bu insanların tek bir hedefi vardı. “Bu ülkede özgürlük olsun, demokrasi olsun, adalet olsun, hal ve hukuk olsun ve bu ülkenin güzel şanlı bayrağı binlerce, on binlerce yıl gönderde kalsın.” bir tek bunu istedik.

“Hayatımız boyunca Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan sapmadık.”

Seçimlere 4 gün kala “Başkan darbecilere kadeh kaldırdı”  diye yeni bir iftira kampanyası başlattılar. Bizim kim olduğumuz belli. Geçmişimiz, ailemiz ve 7 sülalemiz, eşimiz, dostumuz ve arkadaşımız belli. Hayatı boyunca ne FETÖ ile ne de başka Terör örgütü ile nede PKK ile yolumuzun hiçbir kesişme noktası olmamıştır. Hayatı boyunca Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan sapmamışız. Hayatımız boyunca Misak-ı Milli Sınırlarından ayrılmamışız. Bu ülkenin bağımsızlığına bu ülkenin birliği ve bütünlüğüne bu vatana, bu bayrağa göz diken herkesin gözünü oyma peşinde olmuşuz. Hangi terör örgütü olursa olsun (PKK, İŞİD, DHKPC, FETÖ, PYD v.b..) hepsinin hayatımız boyunca hep karşısında olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın.

“Darbe girişiminden Senin olduğu kadar benim de haberim var”

O gece diyorum ki 36 yıl önce haberimiz yoktu.. (Teknoloji yoktu, sabah kalktık askerler darbe yapmış. Sabah kalktık kapının önünde asker.. 12 Eylül 1980’de yaşanan bu darbede göz altına alınanlardan birisiyim.) Şimdi Teknoloji var. Saat 9’dan itibaren bütün Televizyonlar bütün Dünyaya canlı yayın yaptı.  Şimdi haberimiz oldu diyoruz. “Vay sen senin haberin mi var”  Senin olduğu kadar benim de haberim var. Son kez bir şey daha söyleyip artık bu konuyu kapatacağım. Hayatı boyunca vatanı ve milleti için çalışmış olan Recep Gürkan, o gece bırakın darbeyi, bir tane bu memleketin aleyhinde bir şeyimi bulursanız namerttir, namussuzdur. Bu kadar net söylüyorum. Biz hayatımızı şu felsefe ile geçirdik.  Hep dedik ki; “Bayrakları bayrak yapan üzerindeki kandır. Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır.” Biz bu yeminle büyüdük bu yeminle yaşamaya da devam edeceğiz.”dedi.

 

 694 total views,  2 views today

Next Post

BEKLENEN KOLEJ AÇILDI… DİNAMİK KOLEJİ EDİRNE’DE

14 yıllık eğitim hayatımızda sloganımız olan “Dünyanın en değerli çocuğu sizin evinizde yaşıyor” anlayışı ile akademik başarıda hep zirvede yer aldık. Her zaman velilerimiz ve öğrencilerimizin övgüleri ile karşılaştık ve bizim en büyük kazancımız ve motivasyon kaynağımız bu oldu. Çünkü biz hiçbir zaman eğitimi ticari bir alan olarak görmedik, ne […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp