Recep Gürkan meslektaşları ile bir araya geldi

admin

Seçim çalışmalarını aralıksız sürdüren CHP Belediye Başkan Adayı Recep Gürkan Emekli Öğretmenler Derneğini ziyaret ederek, meslektaşları ile bir araya geldi. Gürkan burada yaptığı konuşmada ; “ beni suçlayanlar aynaya bakmalı. Benim bugüne kadar sanık olarak çıktığım bir davam yok. bana dosya var diyenlerin irtikap, ihaleye fesat karıştırmak, zimmet gibi davalardan oluşan 91 davası bulunuyor” dedi.

recep gürkan öğretmenler lokali ziyaret

İlk olarak Emekli Öğretmenler Derneğinin Bayan Öğretmenler bölümünde konuşan Gürkan şunları kaydetti; “ burasını farklı bir yer görmüyorum benim evim sayılır. Benim belediye meclisimde iki öğretmen arkadayım var. Değerli öğretmenlerim 30 Martta bir yerel yönetim seçimi yapılacak. Bu seçimde Belediye Başkanı, Belediye Meclis Üyeleri, İl Genel Meclis Üyelerini seçeceğiz Biz bu seçimi yerel yönetim seçimi olarak görmüyoruz. Farklı bir seçim bu. Dün akşam Başbakan Tivettir’ı yasakladı. Bir süre sonra kendisine oy vermeyenlerin konuşmasını da yasaklayabilir. Başbakan daha önce Gezi Olayları sırasında “%50’yi evde zor tutuyorum” diye tavrını koymuştu. Bu yasaklamanın ne demek olduğunu öğretmen arkadaşlarımın çok iyi anladığı inancındayım. Bu seçimler normal bir seçim değil. Siz 2012 seçimlerinde en yüksek oy vererek beni milletvekili seçtiniz. Ben üç senedir milletvekiliyim hafta sonlarında her zaman Edirne’ye geldim. Edirne ile irtibatımı kesmemek için Evimi taşımadım. Bana deniliyor ki, “Sen milletvekiliydin neden belediye başkan adayı oldun”. Bu görevi ben hiç istemedim. Ben genel başkanımıza da istemediğimi söyledim. Genel Başkanım ısrar edince kabul ettim. Bana niye kabul ettin diyorlar Atatürk’ün koltuğunda oturan bir Genel Başkanın teklifini bir kez kabul etmediniz ,ikinci kez ısrar edince kabul etmemek mümkün değil.

recep gürkan öğretmenler lokali ziyaret (9)

Edirne’mizin hizmet eksikleri var. Çöpünden ulaşımına atıklarımızdan otopark sorununa, yeşil alan sorununa kadar, bir dizi sorunumuz var. Bunlar temel belediyecilik sorunları.2014 yılında bunları Edirne’de konuşmak gerçekten üzüntü verici. Belediyenin alt yapı sorunlarını ve diğerlerini çözmede sıkıntımız olmayacak. Edirne’nin içme suyu boruları 40 yıl önce yapılmış asbestli sağlıksız borular. Kanserojen madde içeren borular. Bu süre zarfında yenileme çalışması yapılmamış. Yeni yerleşim bölgesinde yüksek katlı binalarımız var. Bu binaları su çıkması için suyun basıncı arttırılıyor. Bunun sonucunda eski borular patlıyor. Edirne’ye iki kanaldan su sağlanıyor, biri Süloğlu Barajı değeri ise su kuyuları. Şimdi buradan soruyorum evdeki çeşmenizi açıp su içebiliyor muyuz? Edirnelilerin büyük bölümü damacana ile su alıyor. Süloğlu barajından gelen suyun aratma sistemi modern bir arıtma sistemi değil. Paşaçayırından gelen su arıtmaya tabi tutulmuyor. Bu nedenle evlerde kullanılan su sağlıklı olmuyor. Ulaştırma ile ilgili sorunumuz var. Bu sistemden kimse memnun değil .Taraflarla toplanıp ortak çözüm bulacağız. Raylı sistem mi olur ne ise çözüm bulacağız. Ulaştırmada en önemli sorun araçların geç gelmesi ve ulaşım araçlarında balık istifi yolculuk.

recep gürkan öğretmenler lokali ziyaret (2)

Hükümet dershaneleri kapatma kararı aldı. Biz kenar mahallelerdeki çocuklarımızı eğiteceğiz. Onlar eğitim olanaklarından yeterince yararlanamadıkları için meslek sahibi olamadılar. Biz belediye bünyesinde kenar mahaller için eğitim merkezi kuracağız. Yoksul çocuklarımız bu dershanelerden yararlanacak bu öğrencilerin ihtiyaçlarımı karşılayacağız.

recep gürkan öğretmenler lokali ziyaret (6)

OTOBÜSLERE T.C EDİRNE BELEDİYESİ YAZDIRACAĞIM

Burada görev yapacak öğretmen arkadaşlarımızın ek ders ücretlerini biz Belediye olarak karşılayacağız. Belediyenin kaynaklarını doğru yere gitmesini sağlayacağız. Ayrıca Edirne Belediyesinde meslek eğitim kursu açacağız. Kapasitesini arttırmak isteyen fabrikalara bu kurslarda eleman yetiştireceğiz. Modavizyon 2700 işçisini 5000’e çıkarmak istiyor. Murat Yapı 1200 işçi çalışıyor 1800’e çıkarmayı amaçlıyor. Biz bu fabrikalara yetişmiş eleman sağlayacağız. Başka iller bu sorunu böyle çözümlemiş. Edirne Belediyesi tarafından diğer illere turlar düzenleyeceğiz. Bunun kaynaklarını belediyemiz karşılayacak. Bu iş için otobüs alacağız. Bu araçların çevresini Edirne’nin tarihi ve kültürel varlıkları ile süsleyeceğiz. Üzerine de T.C Edirne Belediyesi Yazdıracağım. Alo yardım hattı ile muhtaç yaşlı vatandaşlarımıza evlerinde yardımda bulunacağız. Ayrıca yaşlılarımız için hobi atölyesi kuracağız. 25 Kasım Stadını halka açık park yapacağız. Seçim dönemlerinde bazen siyaset seviyesiz yapılıyor ben bu yola başvurmuyorum. Benim hakkımda çeşitli söylenti var .Birini satıp Edirne’yi satmamaksa ben bu suçu kabul ederim.sizler bana 136 bin oy verdiniz.

recep gürkan öğretmenler lokali ziyaret (19)

EDİRNE YARARINA BİR HİZMET YAPIYORSAM BEN HAİNLİĞİ KABUL EDİYORUM

Edirne’nin menfaatine ise hainlik ben bunu kabul ediyorum. Bana 27 yıl süresince bir kez dahi soruşturma açılmadı. bir kez dahi sanık olmadım. Benim hakkımda ne belge varsa çıkarsınlar.Yılın En iyi milletvekili oldum. 5 yıl sonra da yılın Milletvekili olmak isterim. Bunu söyleyenleri aynaya bakarak konuştuklarını zannediyorum. Bana dosyası var diyenlerin 91 tane sanık olarak yargılandığı, zimmetten, irtikaptan, ihaleye fesat karıştırmaktan, rüşvet almaktan dosyaları var. Pazartesi günü yapılacak toplantıda sabıka kayıtlarımı açıklayacağım. Bir emekli öğretmen AVM’lerden yana tepkilerini dile getirdi. Edirne’nin çöp paralarının dahi başka illere gittiğini söyledi. Gürkan Daha sonra Erkek emekli öğretmenlerin bulunduğu kata giderek, çalışmaları hakkında bilgi verdirecep gürkan öğretmenler lokali ziyaret (4) recep gürkan öğretmenler lokali ziyaret (5)
recep gürkan öğretmenler lokali ziyaret (8)
recep gürkan öğretmenler lokali ziyaret (10) recep gürkan öğretmenler lokali ziyaret (14) recep gürkan öğretmenler lokali ziyaret (15)
recep gürkan öğretmenler lokali ziyaret (20) recep gürkan öğretmenler lokali ziyaretkpk

 

 

 

 

 

 104 total views,  2 views today

Next Post

Havsa’ya iki yeni işyeri

Edirne’nin gelişen ilçelerinden biri olan Havsa’da, Edirne Özel Sağlık Hizmetleri Ticaret A.Ş. tarafından hazırlanan Trakya Kız Öğrenci Yurdu ve Trakya Market, düzenlenen tören ile açıldı. Havsa İlçesinde açılışı gerçekleştirilen iki yeni işyerinin açılış kurdelesini Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin, Edirne Özel Sağlık Hizmetleri Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Yazgan, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp