“Reçetemiz Spor Projesi”

admin

Şükrüpaşa Stadında “ Reçetemiz Spor” adında bir toplantı yapıldı. Toplantıya Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Edirne Halk Sağlığı Müdürü, Bahattin  İltel,  Gençlik Ve Spor İl Müdürü  Serhat Ocak ile  konuya ilgi duyan ve obezeteden şikayetçi olan vatandaşlar katıldı.  Saha çevresinde ellerinde  Halk Sağlığı Müdürlüğünce hazırlanan” Obeziteye Karşı Geç  Olmadan  Harekete Geç”  ve “ Reçetemiz Spor, Spor ve Diyete Merhaba, Obeziteye Elveda” pankartlarıyla  saha çevresinde tur atan katılımcılar  kampanyayı başlatmış oldu. Edirne Valisi Dursun Ali Şahin toplantıya katılanlarla birlikte saha çevresinde üç tur attı.

Reçetemiz Spor Projesi (1)

 

 

 

 

 

 

 

Konu ile ilgili olarak  yapılan  “Reçetemiz Spor  Konulu açıklamada; “Obezite ya da şişmanlık, vücutta sağlığı tehlikeye sokacak ölçüde fazla miktarda yağ birikmesi sonucu ortaya çıkan bir hastalıktır.

“REÇETEMİZ SPOR” Projemizde; hedef kitlemiz olan 19-40 yaş arası obezite hastalarımızın günlük fiziksel aktivitelerini arttırmayı amaçlamaktadır, İl Müdürlüğümüz ve İlimizdeki kamu hastahanelerinin koordinasyonu sonucunda yönlendirilen katılımcılarımız doktorlarının kontrolünde düzenli olarak İl Müdürlüğümüz tesislerinde aktivitelere katılacak, günlük enerji harcama miktarları artacak, ideal kilolarına ve sağlıklarına kavuşmalarına önemli mesafe kaydedilecektir.

Reçetemiz Spor Projesi (4)

 

 

 

 

 

 

 

Proje kapsamında kurumlar arası koordinasyonu sağlamak amacı ile Edirne Valisi Dursun Ali ŞAHİN başkanlığında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ve Halk Salığı Müdürlüğü arasında 08.06.2015 Tarihinde  “REÇETEMİZ SPOR PROJESİNDE YAPILACAK ORTAK ÇALIŞMALARA İLİŞKİN PROTOKOL”  imzalanmıştır. Proje ön çalışmaları tamamlanmıştır.

Reçetemiz Spor Projesi (2)

 

 

 

 

 

 

 

HEDEF KİTLE :

19-40 yaş arasinda obez ve morbid obez teşhisi konulan ve sağlik açisindan egzersiz yapmasinda bir sakinca bulunmayan hastalar.

PROJENİN YÜRÜTÜLMESİ :

“REÇETEMİZ SPOR” Projemizde Edirne Valiliği, Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ve Halk Sağlığı Müdürlüğü ile kurulan koordinasyon sonucunda  obezite teşhisi konan hastalarımız doktorları tarafından yazılan ve onaylanan egzersiz tavsiyeleri ile birlikte İl Müdürlüğümüze gelerek yağ yakımınını hızlandıran ve aerobik enerji sistemini kullanan, atletizim, tenis, plates, fitness, yüzme branşlarında yapılacak program ve doktor tavsiyesi doğrultusunda Müdürlüğümüz tesislerinden ve çalıştırıcı desteğinden yararlanabileceklerdir.

Reçetemiz Spor Projesi (3)

 

 

 

 

 

 

 

PROJENİN SÜRESİ VE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞİ :

Projemiz 6-8 Ay’lık dönemler halinde uygulanabilirlik özelliğini kaybedene kadar devam edecektir.

 

HAFTALIK AKTİVİTE PROGRAMI ŞÖYLE:

  1. GRUP
2.GRUP 3.GRUP 4.GRUP
PAZARTESİ 20:30-21:30
FİTNESS
SALI 20:30-21:30 18:00 – 19:00
YÜZME(BAYAN) ATLETİZM
ÇARŞAMBA 18:00 – 19:00 20:30-21:30 21:00-22:00 20:30-21:30
ATLETİZM YÜZME(BAY) TENİS FİTNESS
PERŞEMBE 20:30-21:30 18:00-19:00 21:00-22:00
YÜZME(BAYAN) PİLATES TENİS
CUMA 20:30-21:30 18:00-19:00
YÜZME(BAY) PİLATES

 

 

 

 

 116 total views,  5 views today

Next Post

İnsanlarımızın morale ihtiyacı var

            Bu günlerde insanlarımız çok karamsar. Ülkemizdeki olumsuz gelişmelerden terör belasından kendi sorunlarını düşünemez duruma geldi.             Asırlardır birbiri ile barışık olan, insanlarımız bir anda düşman kardeş oldular. Dünyanın en stratejik ortamında Avrupa ile Asya’nın köprüsü konumundaki bir yerde yıllardır huzur içinde yaşayıp giderken bizlere böyle birden bire ne oldu, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp