Rektör Yörük Gazetemize Açıklamalarda Bulundu

admin

Edirne Ajans sahibi Necmi Engin, Haber Müdürü Fikri Yalın Ve gazetemiz muhabirlerinden Anıl Zengin T.Üniversitesi Rektörü Prof Dr Yener Yörük’ü makamında ziyaret etti.

Rektör YÖRÜK burada gazetemize yaptığı özel açıklamada; ‘’İleriye yönelik daha güçlü adımlar atmak için balkan devletleriyle, somut iş birliği içine girmeliyiz. Mesela bunlar öğrenci, öğretim görevlisi değişimi, kültürel faaliyetler olabilir. Her türlü işbirliği ve dayanışmanın sonucunun halkların, devletlerin lehine olacağına inanıyorum.’’dedi.

 T.Ü Balkan Ülkeleri Arasında En Donanımlı Üniversite  

YÖRÜK ayrıca, biz şu anda Balkan ülkeleri arasında Üniversiteler arasında en öndeyiz diyerek;’’Balkan ülkelerine gittiğimde herkes Trakya Üniversitesi’ne imrenerek bakıyor, gerek üniversitemiz, gerek hastanemiz olsun şu anda gittiğimiz birçok ülkeden daha ileri düzeyde ben onlardan geri kalmış, ya da eksik bir şey yapmam durumunda onların yaptığının daha iyisini yapmak için makamıma geldiğim gibi çalışmalarıma başlarım.’’diyerek konuşmasına devam etti.

Rektör konuşmasının devamında ;’’ Yunan heyetinin Edirne ziyareti sırasında kanser tarama cihazlarının sadece Atina’da olduğunu söylediklerini bu cihazın Selanik’te olmadığı için gerekli işlem ve ödemDSC_0201elerin yapılmasının ardından Yunanlı hastaların da tedavi edilebileceğini.’’  Yunanistan’dan T.Üniversitesini ziyaret eden heyet üyelerine söylediğini dile getirdi.

Yörük, geçen hafta düzenlenen Balkan Savaşları Konferansı’na da değinerek; “Balkanlar, jeopolitik açıdan çok önemli bir yere sahip, Osmanlı’nın Balkanlar da hüküm sürdüğü dönemde şu an komşu olan ve olmayan birçok devlet, barış içinde uzun yıllar varlığını sürdürdü.’’ Trakya Üniversitesi’nde balkanlardan 1250 yabancı uyruklu öğrencilerinin olduğunu söyleyerek, bu sayıyı önümüzdeki yıl 3000’e çıkartarak uluslararası bir üniversite olmak istediklerini de sözlerine ekledi.

 180 total views,  2 views today

Next Post

6 Büfe Soyan Maskeli Soyguncu 28 Yıl 4 Ay Ceza Aldı Tahliye Edildi

Edirne’de 2011 yılında 6 ayrı büfeye kar maskesi ile girip “çocuğum hasta para verin” diyerek silah zoruyla soygun yapan Ercan Baran son duruşmasında 28 yıl 4 ay ceza aldı. Baran yattığı süre göz önüne alınarak tahliye edildi. Edirne 1’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde 90 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp