Rektör, Yörük ilk basın toplantısını düzenledi

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

T.Ü. Prof. Dr Yener Yörük göreve geldiğinden bu yana ilk basın toplantısını düzenledi. Üniversitenin Senato odasında düzenlenen toplantıya Rektör yardımcıları da katıldı. Rektör yener Yörük T.Üniversitesinin ülkenin en başarılı üniversiteleri arasında yer aldığını kaydetti.

yener-yörük

Basın toplantısında rektörlüğe geldiğinden bu yana yapılan hizmetleri gündeme getiren Yörük, T.Üniversitesinin bölgede çok önemli bir eğitim kurumu olduğunu belirterek şunları söyledi; “Üniversitemiz aynı zamanda bölgemizin önemli araştırma geliştirme kurumu. Üniversitemizde 4 Enstitümüz var. Balkan Araştırma Enstitüsünü vurguluyorum. Bu kurumumuz bölgemizin jeopolitik konumu gereği Roman Dili ve Kültür Araştırma Enstitüsü akademisi prosedürü bekliyor. Şu an Bakanlıkta.12 Fakültemiz bulunuyor.6 Yüksek okulumuz bulunmaktadır.10 adet meslek yüksek okulumuz var. Bunların arasında önemli olan bir okulumuz Şehit Ressam Hasan Rıza Güzel Sanatlar meslek yüksek okulu. Bu konuda tek meslek yüksek okulu.6752 öğrencimiz bu yıl mezun oldu 8543 öğrencimiz okulumuza kayıt yaptırdı. Bunların 402’si yabancı uyruklu öğrenciler. Bu yıl Eczacılık Fakültesi ve İlahiyat Fakültemiz Uzunköprü uygulamalı bilimler yüksek okulu ilk defa öğrenci aldı.

yener-yörük-basın-toplantısı-edirne

Slayt gösteriminde konuşmasını sürdüren Yörük konuşmasında daha sonra şunları söyledi. “Okulumuzda 36977 öğrenci bulunmaktadır. Bu arada akademik kadromuz bin beş yüzü aştı. 139 profesör, 128 doçent 335 yardımcı doçent olmak üzere. 280 akademik personel kazandık.93 adet aramızdan yükselmeler oldu. Bu arada aramızdan ayrılanlar da oldu. 136 personelimiz ayrıldı. Yabancı uyruklu 13 tane yeni akademik personel kazandık 30 adat yabancı uyruklu personel istihdam ediyoruz. 1644 idari kadromuz bulunmaktadır. Balkanlarda bazı üniversiteler yatırım yapmaz kapatılırken, biz devletimizin katkısı ile yeni yatırımlar yaptık.6 milyonluk yatırımı kazandırdık. İlçelerde yatırımlar gerçekleştirdik. Eski binaları onardık. Öğrencilerimiz yenilenen binalarımızda öğretime başladılar. Binalarımızın dış görünüm birlikteliğini sağlamaya çalışıyoruz.

yener-yörük-basın-toplantısı-edirne2

Menza binamızı yeniledik. İnternet altyapısına elektrik çevre düzenlemesini gerçekleştirdik. Enerji nakil hatları ve otoparklara yenileme yaptık. Spor tesislerine 758 bin lira para harcadık, tartan piste kavuştuk. Keşan’a spor alanı yaptık. Hastanemizde ameliyathaneleri yeniledik birçok ameliyathane kazandık. Hastanemizin iç donanımı değişti, büro malzemeleri değişti. Üç adet yeni ameliyathaneyi kavuştuk. Polikliniklerimiz yenilendi.

yener-yörük-basın-toplantısı-edirne3

6 Ocak 2012’den bu yana kütüphanemiz 24 saat açık bulunuyor burada istenilen kaynaklara ulaşmak mümkün. Kütüphanemizde dijital kaynaklardan yararlanılıyor.24 saat internet servisimiz var. Üniversitemiz sportif faaliyetlerde de büyük başarılar kazandı. Rektör Yörük konuşmasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bugüne kadar yapılan icraatlarının yasalar çerçevesinde kaldığını ifade etti.

yener-yörük-basın-toplantısı-edirne4

 

 

 

 

 55 total views,  2 views today

Next Post

Öğrencilere Aile Eğitim semineri

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com Edirne Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Öğrencilerine Aile Eğitim Programı Kapsamında Seminer Verildi Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüze bağlı Edirne Sosyal Hizmet Merkezi tarafından, 17.12.2013 tarihinde, Edirne Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Öğrencilerine seminer ve Aile Eğitimi verildi. Yaklaşık […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp