Rektörden ilk ders

admin

19-23 Eylül 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilmekte olan ve Beyaz Önlük Töreni ile başlayan Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Uyum Programı devam ediyor. Program kapsamında RektörProf. Dr. Erhan Tabakoğlu, öğrencilere 20 Eylül 2016 tarihinde Tıp Fakültesi Amfi Binası’nda ilk dersi gerçekleştirdi. Derste Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Muzaffer Demir ve Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Ahmet Tezel de bulundu.

rektorden-ilk-ders-2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Derste ilk olarak öğrencilerle tanışan Rektör daha sonra Edirne’yi ve Üniversiteyi tanıttı. Medeniyetimizin geçirdiği süreçlerden ve Edirne’de medeniyetimizin izlerinden bahseden Rektör tarihten bu yana bir eğitim şehri olan Edirne’nin Fatih Sultan Mehmet gibi bir şahsiyeti yetiştirdiğini ve bu misyonun günümüzde 34 yıllık birikimiyle kurumsallaşmasını tamamlamış olan Trakya Üniversitesinin, güçlü öğretim üyesi kadrosuyla devam ettirdiğini belirtti.

rektorden-ilk-ders-1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Üniversite hakkında tüm detayları öğrencilere aktaran Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, bilimin uçsuz bucaksız bir deniz olduğunu ve bu zamana kadar gelinen noktanın o denizden bir tas su kadar bile olmadığını ifade etti. Rektörümüz öğrencilere tavsiye olarak “Bir yolculuğa çıkıyorsunuz. Bu yolculukta sorgulayıcı olun. Her şeyi kabul etmeyin. İnceleyin, araştırın, bilginin sınırlarına gelin. Bilginin sınırlarına gelince de kendinizi zorlayın. Sevdiğiniz bir konuda uzman olun ve o konunun da sonuna kadar gidin.” dedi.

 

 

 

 90 total views,  2 views today

Next Post

Sosyal Güvenlik’le Belediye arasında imzalar atıldı

Edirne Belediye Başkanlığı ve Edirne Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü arasında, geçici iş göremezlik ödeneklerinin mahsuplaşma işlemlerine ilişkin protokol imzalandı. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın makamında imzalanan protokol, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve Edirne Sosyal Güvenlik İl Müdürü Hayrettin Karbuz tarafından imzalandı.                 […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp