Roman Derneklerine Seminer

admin

Edirne Roman Eğitim gönüllüleri derneği Başkanı turan Çallı yaptığı açıklamada, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının 13-15 Mayıs tarihleri arasında Ankara Hilton Hotel ’de Roman dernek ve federasyon temsilcilerine yönelik proje yönetim döngüsü ve proje hazırlama eğitimine katıldığını bu toplantıya ülkenin tüm illerinde bulunan Roman STK ları davet edildiğene belirterek şunları kaydetti”

Derneğimizin de içinde bulunduğu Sivil toplum kamu diyalog gurubu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk çelik’ten Proje hazırlama ve kapasitelerinin geliştirilmesi yönündeki görüşü kabul görmüş olup, bakanımızın desteği ile yapılan çalışma çok verimli geçmiştir. Seminerde bizleri eğiten eğitmenlerimi de çok başarılı bulduk. Roman STK ları için ilk defa yapılan bu çalışmayı çok önemsiyoruz.  Avrupa birliği, kalkınma ajansları gibi buna benzer hazırlanacak projelerde proje hazırlanmasında büyük katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Hazırlayacağımız projelerle ülkemizde yaşayan Roman, Çingene abdallar, domlar, lomlar gibi toplulukların eğitim, istidam, barınma konularına olumlu yansımaların olacağına inanıyoruz. Ancak projelerde karşımıza çıkan en büyük engel olan %10 eş finansman desteğinin kaldırılması için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının gereken girişimlerde bulunması tüm Roman STK lar da memnunluk yaratmıştır. Ankara’da gerçekleştirilen çalışmada Edirne Roman dernekleri federasyonu da yer almıştır. Edirne Roman Eğitim Gönüllüleri Derneği, bu federasyonun içinde olmamasına rağmen Edirne’nin sesi olarak arkadaşlarımız ile uyum içinde hareket edip, Sosyal sorunlarımızın çözümü noktasında işbirliği içindeyiz. Proje eğitimi sonunda katılımcılara insan kaynaklarının geliştirilmesi operasyonel programı hibe ve tanıtım projesi kapsamında katılım belge töreni düzenlendi. Bu çalışma aynı zamanda devletin Roman sivil toplum kuruluşlarına verdiği önemle birlikte güçlenmesine yardımcı olacaktır”

IMG_0324

 150 total views,  2 views today

Next Post

Başarıda Bir Beykent Klasiği

Edirne Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından il genelinde 18 Nisan 2013 tarihinde düzenlenen Başarı Tespit Sınavı’na Beykent Okulları öğrencileri, başarılarıyla damgasını vurdu. 8. Sınıflar düzeyinde, il çapında Beykent Ortaokulu 8. sınıf öğrencileri il birincisi, 7. sınıflar düzeyinde, Beykent Ortaokulu 7. Sınıf öğrencileri il ikincisi, 5. sınıflar düzeyinde Beykent Ortaokulu 5. Sınıf […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp