Romanlar sopalarla yürüdü.

admin

 İlimizde Menzilahır ve Gazimihal mahalleri arasında daha önce yaşanan ufak çaplı tartışma önceki gece büyüyünce iki mahalle birbirine girdi.

Menzilahır mahallesinde otomobille 4 şüphelinin Gazimihal mahallesine gelip pompalı tüfekle havaya ateş açması mahalleliyi çileden çıkardı.

Mahalleli ve şüpheliler arasında çıkan tartışma kısa sürede büyüyünce olaya polis müdahale etti. Çıkan arbede esnasında 2 kişi tüfekten çıkan saçmalardan dolayı yaralandı. Hastaneye kaldırılan yaralıların durumu iyi. Mahalle halkı şüphelilerin geldiği aracın camlarını kırarak tepkisini gösterdi.

Öte yandan yaklaşık olarak 15O kişi ellerinde sopalarla durumu protesto etmek için önceki gün Edirne Valiliğine yürüdü. Çevik kuvvet ekiplerinin de geniş önlem aldığı Valilik önünde gruba Valilik bahçesine giriş izni verilmedi.

Gazimihal mahalle sakinleri gazetemize yaptığı açıklamada, mahallede can güvenliklerinin olmadığını, Mahalleye gelen şahısların silah sıkarak çocuklarını ve mahalle halkını tehdit ettiklerini ifade ederek, Devlet bize sahip çıksın, çocuklarımız ve bizler büyük korku yaşıyoruz dediler.  Durumu Edirne Valisi Günay Özdemir’e  aktarmak için buraya geldiklerini ifade eden mahalle halkı aralarında seçtiği 6 kişilik temsilci ile Vali Günay Özdemir’in yanına çıkıp olay hakkında bilgi verdi.  

Edirne Valisi Günay Özdemir ile görüşen Erdinç Çekiç,  İlimizin mülki amiri olan Sayın Valimiz Günay Özdemir’in gerekli tedbirleri alacağına inancımız tamdır. Bu olayı daha da büyütmeden kapatılası gerektiğine inanıyoruz. Farklı şekillerde yansımasını istemiyoruz. Bir yanlış anlaşılma sonucu yaşanan bir hadisedir. Romanların kendi içinde böyle şeyler asla olmaz. Devletimiz büyüktür. Gereğini yapar.” dedi.

 

 162 total views,  2 views today

Next Post

ABD Başkanı TRUMP'IN kızı IVANKA'YA 'Şoför PELİN'den teşekkür geldi

ABD Başkanı Donald Trump’ın kızı Ivanka Trump’un sosyal medya hesabından övgü dolu sözlerle hikayesini paylaştığı Türk kadın minibüs şoförü Pelis Aslantaş (43) konuştu. Edirne’de yaşayan Arslantaş, Ivanka Trump’ı Edirne’ye davet ederek, kendisi ile tanışmayı ve aracı ile seyahat etmesini istediğini söyledi. 10 yaşında babasının arazi aracında annesinin eğitimiyle şoförlüğe adım […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp