Ruhsatı Olmayan İşyeri Gürkan nezaretinde Belediye Ekiplerince Yıkıldı

admin

Ruhsatı olmadığı için yıkım kararı verilen Cumartesi Pazarı minibüs durağı yanındaki Bes Cafe adındaki işyeri Edirne Belediyesi ekiplerince yıkıldı. Yıkım işlemini izleyen ve bu konuda açıklama yapan Belediye Başkanı Recep Gürkan; “Yeşil alan olduğu halde, ruhsatsız inşaat yapılan yerler yıkılacak. Ruhsatı olmayan yerlere kesinlikle yapı izni verilmeyecek”dedi

Ruhsatı Olmayan İşyeri Gürkan nezaretinde Belediye Ekiplerince Yıkıldı (3)

İşyerinin yıkımını izleyen Gürkan şunları kaydetti; “Burada yıkılan işyeri gibi Balkan Gazetecileri Derneği Kanatlı Hayvanlar Derneğine verilen yerlerin ruhsatı olmadığı için yıkımı yapılacak. Mahkeme kararı ile verilen kararlar gereği yıkımı için karar verilen yerlerinin yıkımı gerçekleşecek. Bu kafeteryanın bulunduğu yer için de mahkemece yıkım kararı vardı. Biz burada onu uyguluyoruz. Bundan böyle yavaş yavaş Edirne eski haline dönecek. Yeşil alanların korunması anlamında basın mensuplarının uyarları için teşekkür ediyorum; “ dedi.

Ruhsatı Olmayan İşyeri Gürkan nezaretinde Belediye Ekiplerince Yıkıldı (8)

RUHSATI OLMAYAN YERLER YIKILACAK

Gürkan; “Yıkımı yapılın bu işyeri sahibinin sorumlu bir vatandaş gibi davrandığı için teşekkür ediyorum, Yasalar karşısında her şey eşittir. Zihni Bey benim arkadaşımdır Bu dostluk yasaları uygulamamıza engel değildir. Bu teklifi getirdiğimizde Zihni Bey benim yasalar karşısında boynum kıldan incedir ne gerekiyorsa yapınız ; “dedi. Karaağaç yolu üzerinde ruhsatı bulunmayan işyerlerinin araştırıldığını, ruhsatı olmayan işyerleri için yasalar gereği yapılması gerekeni yapılacağını açılışına katıldığı bir işyerinin ruhsatı bulunmadığının iddia edildiğini belirten Gürkan; “ Özel kaleme Müdürüme emir verdim bundan böyle açılışı yapılacak yerlerin ruhsatı olup olmadığını incelenmesini istedim.

Ruhsatı Olmayan İşyeri Gürkan nezaretinde Belediye Ekiplerince Yıkıldı (5)

ÖZEL KALEM MÜDÜRÜME TALİMAT VERDİM

Ruhsatı bulunmayan yerlerin açılışına katılmayacağımı söyledim” dedi. Belediye Başkanı Gürkan, Ruhsatı olmayan yerler için de yasalar çerçevesinde gerekenin yapılacağını, bir işyerinin açılışı yapılıyorsa, oranın ruhsatı olması gerektiğini belirtti. Gürkan; “Ruhsatsız açılış törenine katılmamak için özel kalem müdürüne talimat verdim çok açılış daveti aldığım için ben de hata yapmış olabilirim. Yıkımı yapılan bu yeri yeşil alan haline getireceğiz. Çimlendireceğiz. Bu bina gerçekten hoş olmayan bir bina idi” dedi

Ruhsatı Olmayan İşyeri Gürkan nezaretinde Belediye Ekiplerince Yıkıldı

İşyeri sahibi Zihni Sezgin, yaptığı açıklamada; Bu işyerini 6 ay önce devraldığını, Belediye yetkililerine yeni açılacak bir işyeri için başvurduğunda bize belediye yetkilileri buranın kaçak olduğunu “kaçak yeri yıkın ondan sonra ruhsatınızı vereceğiz” dedi. Ben de belediyenin verdiği yıkım kararına uydum. Ne kadar kaçak yapım varsa yıkın. Diğer yerlerimi mevzuata uygun şekilde yapacağım” dedim. Buradaki işyeri alanım dört dönüm. Bu yere çocuk bahçesi,, tenis kortu yapacağım. Edirne halkı için huzurlu içkili ve yemekli bir yer olacak Tenis alanımızdan halkımız bedava yararlanacak; “dedi.

Ruhsatı Olmayan İşyeri Gürkan nezaretinde Belediye Ekiplerince Yıkıldı (12)

İşyeri için yıkım kararı alınan Zihni Sezgin ruhsat alarak yapacağı işyerinde müzik yayını yapılmayacağını halkın rahat edeceği bir işyeri olacağını söyledi.

Ruhsatı Olmayan İşyeri Gürkan nezaretinde Belediye Ekiplerince Yıkıldı (15)

Belediye Başkanı Gürkan, Basın mensuplarının işe gelirken minibüse binip binmediği yolundaki soruya şu yanıtı verdi “ Minibüse binmedim sabahları yürüyüş yapıyorum. Kentimizin sorunlarını belirlemek için sokakta yürümeniz gerekiyor. Her yeri yürümek de mümkün değil bazen yürüyerek bazen de araçla gidiyorum.Bu sabah yürürken bazı aksaklıklar gördüm.Bu konuda arkadaşlara telefon ettim ilgileniyorlar.Edirne güzel bir kent özellikle sabahları daha da güzel. Sabah yürüyüşümde hemşerilerimle görüşüyorum. Bu saatlerde herkesi kafası daha dingin oluyor. onlarla konuşup sorunlarını dinliyorum.Bu sabah Sivrikaya Kıraathanesine gittim orada vatandaşlarımızla oturup sohbet ettik ve çay içtik. Böyle güne başlamak çok keyif verici oluyor.


Ruhsatı Olmayan İşyeri Gürkan nezaretinde Belediye Ekiplerince Yıkıldı (7)


Ruhsatı Olmayan İşyeri Gürkan nezaretinde Belediye Ekiplerince Yıkıldı (19) Ruhsatı Olmayan İşyeri Gürkan nezaretinde Belediye Ekiplerince Yıkıldı (21)

 

 

 

 

 

 

 283 total views,  2 views today

Next Post

Yıldırım; "Sözde soykırım iddialarına itibar edilmemelidir"

Edirne Barosu Başkanı Av. Özgür Yıldırım yaptığı yazılı açıklamada; “Soykırıma uğradığını iddia eden, Lahey Adalet Divanı’na başvurur. Bugüne kadar ülkemiz aleyhinde herhangi bir başvuru bulunmamaktadır. Sözde soykırım iddiasında bulunanlar, davayı kaybedeceklerini bildikleri için Uluslararası Adalet Divanı’na (Lahey Adalet Divanı’na) başvurmamaktadırlar. Uluslararası yargıdan kaçanlar tarafından, bazı ülkelerin parlamentolarına sözde soykırım iddiası […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp