Rutubet – Protein – Hektolitre Analiz Cihazı Hizmete Girdi

admin

Uzunköprü Ticaret Borsası tarafından alınan cihazı IM 9500 kurulumu yapılarak üyelerinin ve üreticilerin hizmetine sunuldu.

UZTB Basın sözcüsü Serhat Eren cihazın hizmete girmesi ile ilgili olarak şunları söyledi: “Eski cihazımızın arıza yapması ve tamiri imkansız hale gelmesi neticesinde ve Trakya kalkınma ajansına sunduğumuz Laboratuar cihazlarının yenilenmesini de kapsayan projemizin olumsuz neticelenmesi sonucunda Yönetim Kurulumuz Tarafından hemen sipariş edilerek çok kısa bir sürede yurtdışından getirtilen son teknoloji ürünü cihazımız Ürün tahlil laboratuarımızda kurulumu ve kalibrasyonları yapılarak üyelerimizin ve üreticilerimizin hizmetine sunulmuştur. ABP firması teknik personeli Eren Özbilge tarafından Laboratuar personelimize eğitimleri verilen rutubet – protein – hektolitre analiz cihazı IM 9500 Buğday, arpa, mısır, yulaf, Tırtıkale ve daha birçok üründe, öğütmeye gerek duymadan 1 dakikadan kısa sürede; Protein, Rutubet, Hektolitre Ağırlığı, Gluten ve Sedimantasyon değerlerinin alınmasını sağlamaktadır” ifadelerini kullanan Eren: “Cihazımızın arızalı olduğu süreçte üreticilerimizin ve üyelerimizin mağdur olmamaları için borsamızda satışı yapılan tüm ürünlerin çok fazla vakit almasına ve çok fazla emek gerektirmesine rağmen kimyasal analizler ile kalite değerlerini belirledikten sonra satışını gerçekleştirerek üretici ve üyelerimizin Uzunköprü Ticaret Borsasına duydukları güvene layık olmaya çalıştık. Bu süreçte Borsamızda satılan ürünlerin rutubet, hektolitre, yaş gluten, gluten indeks değerlerini analiz ederek ürünlerin kalite değerlerini tespit ettik, özellikle yaş gluten ve gluten indeks analizlerini protein cihazımızın eksikliğini üretici ve üyelerimize hissettirmemek adına buğday harmanımızın başladığı ilk günden beri salon satışımıza gelen her gün ortalama 850 ton buğdaya yapılarak bölgemizde hiçbir borsa da gerçekleştirilmeyen analiz sayısına ulaşmıştır. 18.07.2014 tarihli salon satış işlemlerimizde satılan ürünün analiz parametreleri içerisine rutubet, hektolitre, yaş gluten, gluten indeks değerlerinin yanı sıra protein değeri de eklenecektir. Bu tahlillerin yapılması ve satılması aşamasında fedakarca ve özveri ile çalışan personelimize ve değerli üyelerimize bu süreçte vermiş oldukları destekler için çok teşekkür ederiz. Uzunköprü Ticaret Borsası olarak hedefimiz her zaman iyi ve kaliteli hizmeti üyelerimizin ve bölgemiz üreticilerinin hizmetine sunmak, dün olduğu gibi yarınlarda da her türlü yeniliği bölgemize kazandıran öncü kuruluş olmaktır” dedi.

Rutubet - Protein - Hektolitre Analiz Cihazı Hizmete Girdi

 148 total views,  2 views today

Next Post

DEĞİRMENDERELİ SELDEN ZARAR GÖREN KÖYLERDE

Edirne Milletvekili Kemal Değirmendereli Edirne’de meydana gelen sel sebebiyle Çarşamba günü itibariyle zarar gören ilçe ve köylere ziyaretlerde bulunup sıkıntıları yerinde tespit ederek civar ilçeler ve ilgili kurumlardan yardım eli uzatmaları yönünde girişimlerde bulunuyor. Sel felaketinin yarattığı hasarın boyutlarını bizzat yerinde görmek üzere derhal bölgeye geldiğini ifade eden Değirmendereli İl Genel Meclisi […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp