Saadet Gençliğinden Bildiri

admin

Saadet Partisi Edirne Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Mansur İriş, Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Merkezinin ülke genelinde aynı günde 11 bölgede icra ettiği, 6. İlçe Başkanları Toplantısı ile ilgili bir açıklama yaparak gençliğin sorunlarına dair bir manifesto yayınlandığını söyledi.

 

Mansur İriş açıklamasında; “Bugün gelinen noktada suni gündemlerle halkımızın kafası doldurulmakta ve asıl gündemler gözden kaçırılmaktadır. Gündemi tayin edenler, maalesef genellikle mevcut sonuçları tartışarak o sonucun sebeplerini ıskalamaktadırlar. Eğitim sistemimizin sıkıntılarını gidermek için her gelen iktidar ve hatta her değişen bakan kendince farklı bir teşhis ve tedavi yöntemi benimsemekte, sürekli ‘sil baştan’ yapmaktadır. Her gelen iktidar ve her değişen Milli Eğitim Bakanı, eğitimin sorunlarını yetersiz programlarla ele almakta ve bütünü görememektedir.

sadet-partisi-bildiri

“Bugün gençliğimiz, kumar illetinin içine terk edilmişken ve hatta devlet eliyle resmileştirilen ve meşrulaştırılan piyango, loto, iddia, at yarışı ve benzeri tuzaklarla kumara esir edilmiş bir haldeyken suni gündemler üzerinden gençliğin sorunlarını tartışıyor gözükmek maalesef göz boyamaktan ibarettir.” ifadelerine yer veren İriş, “Sivil toplum kuruluşları diye bilinen ve farklı adlar altında faaliyetine devam eden dernekler, cemaatler ve organizasyonlara bir çağrıda bulunduğu bildiri şöyle:

 

*Uyuşturucunun, alkolün ve fuhşun batağına itilmiş gençlerimizi gündemimize alalım.

*Gençlerimizin nasıl diplomalı işsizler ordusuna dönüştüğünü tartışalım.

*Yakın gelecekte bunca diplomalı işsize rağmen üretim sektörünün nasıl ara eleman sıkıntısı çekeceğini ele alalım.

*İlkokuldan itibaren sırtına kitapları yükleyip, kenardan tezahürat tutmak suretiyle amansız bir yarışın içine sokup neticede üniversite kapısından olanca sorunlarıyla birlikte mezun aldığımız çocuklarımızın yarınlarını konuşalım.

*Vatandaşımızın, piyasadaki mevcut paranın 20 katı kadar bankalara borçlanmasına sistem eliyle nasıl çanak tutulduğunu sorgulayabilsinler.

*Devletimizin iç ve dış borç stoklarının toplamının 10 yılda kaç kat arttığını, bunun karşılığında yapılan hizmetlerin nasıl devede kulak kaldığını kıyaslayabilsinler.

*Zinayı suç olmaktan çıkaran bir ceza yasasını düzenleyen, devlet eliyle kumar oynatan, eşcinsellere dernekleşme hakkı tanıyan bir zihniyetin nasıl “dindar nesil” yetiştirmeyi düşündüğünü irdeleyebilsinler.

 

*Sınavlara din kültürü ve ahlak bilgisi sorusu koymakla dindar neslin yetişeceğini sananlara veya cansiperane dershane savaşlarıyla dindar neslin can bulacağını düşünenlere “yeter artık!” diyebilsinler.

*Yeryüzünde devlet eliyle camilerin yasaklandığı ve yıkılmaya başlandığı ülkelerin varlığından ve buna yüksek perdeden dur diyecek ulusal ya da uluslararası bir iktidarın yokluğundan haberdar olabilsinler.

*Afrika’da açlıktan ölen, Amerika’da aşırı tokluktan obezite olan çocukları tefekkür edip nasıl bir dünyada yaşadıklarını görebilsinler.

*Müminler kardeştir düsturunu bilen Müslümanların; kendi toprakları üzerinden kardeşlerinin üzerine nasıl savaş uçağı, füze ve misket bombaları gönderilmesine müsaade edildiğini merak edebilsinler.

*Çuvala sığdırmak için “katlanabilir mızrak” icat eden işbirlikçi kuklalara ve onların kibirli efendilerine; “hadi ordan!” diyebilen liderleri örnek alabilsinler.”

 120 total views,  5 views today

Next Post

Gençler AB eğitim imkânlarını TRAKYAKA’dan öğrenecekler

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com Trakya Kalkınma Ajansı Trakya’daki 5. Eurodesk Temas Noktası Oldu. Gençler Avrupa’daki Eğitim Fırsatlarını TRAKYAKA’dan Öğrenecekler. Trakya Kalkınma Ajansı, Ulusal Ajans tarafından Eurodesk Temas Noktası seçildi. Böylece TRAKYAKA bölgedeki beşinci temas noktası oldu. Eurodesk, gençler için eğitim ve gençlik alanlarındaki Avrupa fırsatları ve […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp