Saadet Partili kadınlar Özgecan’ın öldürülmesini kınadı

admin

Saraçlar Caddesinde  bir araya gelen Saadet Partisi İl Kadın kollarınca  yapılan açıklamada Özgecan’ın zulmedilerek ve yakılarak öldürülmesine tepki gösterdiler. İl kadın Kollarınca yapılan . açıklamada, şöyle denildi; “  Saadet Partisi İl Kadın Kolları olarak biricik ve kıymetli yavrumuz Özgecan Aslan’ın feci şekilde öldürülmesini telin için huzurlarınızdayız. Zulmedilerek yakılarak öldürülen yavrumuzun makamı yüce olsun. Peygamberimizin sözleri ile umuyoruz ki makamı şehitler derecesidir. Acılı ailesine sözlerimizin başında sabırlar temenni ediyor ve bütün Türkiye’ye başsağlığı diliyoruz. Özgecan evladımızın son kurban olmasını ve bir daha böyle acı olayların yaşanmaması için herkesi göreve davet ediyoruz.

SAADET PARTİSİ KADIN KOLLARI (1)

 

 

 

 

 

 

Kars’ta Mert’imizin başına gelenlerin üzerinden daha bir yıl geçmeden Özgecan ile yaşadığımız bu acı toplum olarak nereye gittiğimiz ve neye dönüştüğümüz sorularını akıllarımıza getirmeli ve bu durum idarecilerimizi derin bir düşünceye ve mevcut durumla bir an önce yüzleşmeye sevk etmelidir.

Yaşananların hayatın içinden günlük olaylarmış gibi, her yerde olabilirmiş gibi bir hafiflik ile ele alınıp, ah vah edilip üstünden geçilip gidilmesi kabul edilemez.

Biliyoruz ki insanlığın yaşadığı buhran kendiliğinden meydana gelmiyor. Sistemli şekilde bütün dünyaya hazcı(hedonist), bencil, tek başına, hedefsiz, varlığının manası sadece tüketim nesnesi olmaktan öteye götürülmeyen, kapitalizm tarafından dayatılan insan modeli, modern dünyada ruhunu ve onun ihtiyaçlarını görmezden gelmeye çalışarak var olma çilesi çekiyor.

Bu çıkmazda kendine yol arayan insanlığa hiçbir insani sistem yardım edemiyor. Dünya üniversitelerinde sosyoloji, siyasal bilgiler kürsülerinde yapılan yeni çalışmalar da gösteriyor ki insan kaynaklı sistemler çok iyi niyetlerle yola çıksa da kısa zamanda bir sömürü aracına dönüşmekte ve insanın birbirine yaptığı zulmün ağırlaşmasından başka bir işe yaramamakta.Çöken değerler sisteminin altında kalan batı kendi sistemini acımasızca eleştirirken maalesef bütün dünyaya umut ve çıkış sunacak bir medeniyetin mensupları olarak çürümüş sistemlere eklenmek gibi beyhude bir çabanın içine giriyoruz.

Bir yandan “dindar nesil” yetiştirme iddiasını dillendirirken diğer yandan kastettiği din ile taban tabana zıt değerlere sahip AB için olmadık adımlar atmamız her şeyimizi borçlu olduğumuz medeniyet değerlerimizi imha edecek çalışmaların en hızlı şekilde ilerlemesine sebep oluyor.

Çocuklarımıza dört başı mamur bir İslam İtikadı vermekten dahi aciz, hâlihazırda Avrupa Birliği kriterleri çerçevesinde düzenlemiş müfredata sahip din kültürü dersleri ile dindar nesil yetiştirmeye kalkan AK Parti hükümetinin karşı karşıya kaldığı tablo söze gerek bırakmayacak kadar ortadadır.

SAADET PARTİSİ KADIN KOLLARI (2)

 

 

 

 

 

 

 

Önce Ahlak ve Maneviyat bayrağını en önde tutan Saadet Partisi olarak bizler, Merhum Necmettin Erbakan’ın ifade ettiği gibi; bir milletin asıl gücünün, topu, tüfeği, tankı değil, imanlı ve inançlı nesiller olduğunu biliyoruz.

Özgecan gibi nice evlatlarımız, gençlerimiz tehdit altındadır. Bu acı olayda bile ayrışan bir toplum haline dönüşmüş durumdayız. Bu acı olayı bile istismar edenleri görüyoruz. Kimileri kendi iktidarları zarar görür endişesi ile birçok ülkede tecavüz olaylarının yaşandığını söylüyor ve olayın vahametini küçültmeye çalışıyor. Kimileri ise siyasi pozisyonları güç kazansın diyerek acı üzerinden söylem ortaya koyuyor. Biz Saadet Partililer olarak ayrışmayı değil, yüreklerin bir attığı bir Türkiye hedefine yürüyoruz. Yüreklerimiz bir olursa her türlü toplumsal sorunu daha iyi anlar ve müdahale edebiliriz.

İdam cezası AB uyum yasaları çerçevesinde kaldırılmıştı. Bizler idam cezasının yeniden uygulamaya konması için “idam geri gelsin” imza kampanyası ile 2 milyon imza toplayarak ilgilileri en etkili şekilde uyardığımızı ve bu uyarımızın ne kadar haklı olduğunu tekrar hatırlatıyoruz. İstenince bir gecede çıkan kanunlar gibi vakit kaybetmeden idamın acilen yasalarımıza konmasını, kanayan bütün vicdanlar adına istiyoruz. Tekrar yavrumuza rahmet ve ülkemize başsağlığı diliyoruz.

 

 

 18 total views,  2 views today

Next Post

Özgecan için canımız yandı

Ülkemizde bugüne kadar sayısız kadın cinayetine, bu konuda   sayısız acılara  tanık olduk. Çeşitli nedenlerle kimi töreden, kimi koca ve aile vahşetinden,kimi namus meselesi gerekçe yapılarak, yaşamını yitiren yüzlerce kadınlarımız oldu. Son olarak tanık olduğumuz Özgecan Aslan’ın  bir sapık tarafından vahşice katledilmesi bu olanların üzerine  adeta tuz biber ekti.  Bu ülkemiz […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp